Menu
 • Menu

  Wywóz odpadów

  Wywóz odpadów to jedna z najważniejszych kwestii regulujących życie każdej społeczności. Chociaż większość wygenerowanych odpadów (przede wszystkim komunalnych) jest wywożona przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej to duża część innych odpadów musi zostać wywieziona i być zutylizowana we własnym zakresie.

  wywóz odpadów

  Oferta przedsiębiorstw wywozowych

  Przedsiębiorstwa wywozowe zajmują się transportem oraz zgodną z prawem utylizacją różnego rodzaju odpadów. W zależności od posiadanej infrastruktury, pojazdów, zezwoleń oraz profilu działalności przedsiębiorstwa zajmują się wywozem innego typu odpadów. Do najczęściej wywożonych i odpowiednio utylizowanych odpadów zaliczyć można m.in.:

  gruz,
  – ziemia,
  – zmieszane odpady budowlane,
  – zmieszane odpady remontowe,
  – odpady przemysłowe,
  – zmieszane odpady roślinne,
  – szamba oraz inne nieczystości w stanie ciekłym,
  – odpady komunalne.

  Pierwszą czynnością, jaką należy podjąć jest odnalezienie przedsiębiorstwa, które zajmie się transportem i utylizacją tego rodzaju odpadów, których jesteśmy w posiadaniu. Ponadto część firm oferuje takie usługi jak likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci oraz możliwości wypożyczenia kontenerów.

  Wynajem kontenera

  Najczęściej oferowaną przez firmę wywozową usługą jest wywóz gruzu Katowice posiadają kilka przedsiębiorstw świadczących tego rodzaju usługę. W ofercie mamy do wyboru różnego rodzaju kontenery Katowice to odpowiednie miasto, aby wypożyczyć m.in. kontenery o pojemności od 5m3 do 7m3. W przypadku osób posiadających niedużą ilość odpadów warto zastanowić się nad oferowanym przez część firm workiem typu big bag.

  Ostateczny koszt wypożyczenia kontenera będzie uzależniony od takich czynników jak wielkość pojemnika oraz rodzaj gromadzonych w nim odpadów. Najniższe koszta wypożyczenia wiążą się z kontenerami przeznaczonymi jednie na gruz. W przypadku odpadów mieszanych należy uwzględnić cenę nawet o kilkadziesiąt procent wyższą. Pamiętajmy też, że ostateczny koszt ustala indywidualnie do każdego zlecenia firma wywozowa.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *