Menu

EKS_KV_baner_CTA_600x100px_RYNEK_INWESTYCJI-2
banner PLOM (1200 x 200 px)
previous arrow
next arrow

Menu

Trwa Kongres Nowej Mobilności

Od 12 do 14 września trwa Kongres Nowej Mobilności, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Miasto Łódź. W wydarzeniu odbywającym się w EC1 Łódź pod hasłem „Elektromobilność w Polsce. Co dalej?” weźmie udział ponad 1000 międzynarodowych ekspertów branży motoryzacyjnej i transportowej, naukowców, przedstawicieli firm technologicznych i energetycznych, start-upów. Obecni będą także polscy i unijni decydenci.

Kongres Nowej Mobilności

Kongres Nowej Mobilności 2022 to największa konferencja branżowa w tej części Europy poświęcona elektromobilności i zrównoważonemu transportowi. III edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „E-Mobility in Poland. What’s next?”. − III edycja Kongresu Nowej Mobilności odbędzie się w okresie przełomowym dla całej branży e-mobility. Z jednej strony cały sektor motoryzacyjny zmaga się z szeregiem wyzwań, takich jak zaburzenia łańcuchów dostaw czy rosnące ceny surowców, z drugiej − tempo elektryfikacji cały czas przyspiesza i będzie przyspieszać, m.in. dzięki takim inicjatywom, jak projekt AFIR czy zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych, który wejdzie w życie w UE od 2035 r. – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Łódź centrum debaty poświęconej e-mobility

W trzydniowej konferencji weźmie udział ponad 200 prelegentów, 500 ekspertów i praktyków rynku zawodowo związanych z branżą e-mobility w Polsce i Europie. W programie tegorocznego Kongresu uwzględniono 81 merytorycznych spotkań, 5 ścieżek tematycznych, 10 premier. Przyznane zostaną także nagrody dla liderów e-mobility.

W ubiegłym roku KNM przyciągnął ponad tysiąc uczestników, w tym 176 przedstawicieli samorządów. Tegoroczna edycja KNM ponownie odbędzie się w Łodzi, mieście innowacji, które jako jedne z 4 polskich metropolii, na 100 wyróżnionych w ramach całej UE, zakwalifikowało się do programu UE „Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta”. Jako trzecie największe miasto w Polsce potwierdzamy swoją pozycję wśród aglomeracji realizujących realne działania na rzecz poprawy jakości powietrza i życia oraz dekarbonizacji – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Silna pozycja Polski i potencjał do wykorzystania

Jeden z bloków tematycznych Kongresu dotyczy przyszłości sektora bateryjnego, czyli obszaru, w którym Polska zajmuje czołową pozycję w Europie. Międzynarodowi eksperci będą dyskutować m.in. na temat wsparcia projektów inwestycyjnych w całym łańcuchu badawczo-rozwojowym i produkcyjnym oraz podnoszeniu kwalifikacji polskich kadr pracowników. Ważnym tematem będzie drogowy transport ciężki, którego liderem w Europie jest Polska, oraz potrzeba kompleksowych działań sprzyjających jego elektryfikacji i rozbudowy infrastruktury ładowania. Nie mniej istotne będą zagadnienia związane z ostatnimi zmianami dotyczącymi stref czystego transportu oraz efektywnym wdrażaniem samochodów elektrycznych do firmowych flot.

Kongresowi towarzyszą takie wydarzenia, jak Polish Battery Day 2.0, CEE Green Transport Initiativ Summit, KNM Fleet Forum oraz KNM Hydrogen Forum, poświęcone najważniejszym wyzwaniom sektora. Eksperci zabiorą głos w kwestiach dotyczących m.in. roli Polski w światowym i europejskim łańcuchu dostaw baterii li-ion, popularyzacji technologii wodorowych ogniw paliwowych w transporcie czy masowej elektryfikacji firmowych flot. Kongres stanowi oficjalny wstęp do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Szczegółowy program Kongresu Nowej Mobilności można znaleźć na stronie: https://kongresnowejmobilnosci.pl/program-knm/.

Źródlo: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.