Menu

EKS_KV_baner_CTA_600x100px_RYNEK_INWESTYCJI-2
banner PLOM (1200 x 200 px)
previous arrow
next arrow

Menu

Polskie urządzenia dla branży wodno-kanalizacyjnej – poznaj historię marki BIOX

Branża wodno-kanalizacyjna w Polsce obejmuje szeroki zakres procesów związanych z dostarczaniem wody pitnej, odprowadzaniem ścieków oraz zarządzaniem infrastrukturą wodno-kanalizacyjną. Jest to kluczowy sektor gospodarki, który ma istotne znaczenie w kwestii zdrowia publicznego, ochrony środowiska i rozwoju społeczno-gospodarczego. Jednym z producentów urządzeń dla danej branży jest polska firma BIOX założona w 1989 w Giżycku.

BIOX

Historia firmy BIOX

Na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku Polska otwierała się na rynki zachodnie – wiele dotychczas niedostępnych urządzeń i technologii zadebiutowało na naszym rodzimym rynku. Pojawił się też jednak kolejny problem z którym musieli borykać się polscy przedsiębiorcy i zakłady – wysoka cena oferowanych produktów.

Analizując potrzeby rynku a także bazując na swoim wykształceniu i doświadczeniu pan Jerzy Kiczyński założył Zakład Urządzeń Natleniających BIOX w Giżycku, w którym pierwszym wyprodukowanym urządzeniem był natleniacz strumienicowy, a kolejne lata działalności przyniosły następne projekty i realizacje.

Urządzenia do oczyszczalni ścieków marki BIOX

Główny produktem firmy są mieszadła zatapialne. Jako pierwsze zaprojektowano mieszadło zatapialne HYDRA, które znajduje swoje zastosowanie w oczyszczalniach ścieków, przetwórstwie spożywczym, hodowli ryb czy rolnictwie. Jest to niewielkie mieszadło śmigłowe przeznaczone do pracy w całkowitym zanurzeniu. Dostępne w dwóch wersjach materiałowych: standardowym (żeliwny korpus, pozostałe elementy ze stali nierdzewnej) oraz w wykonaniu kwasoodpornym, o maksymalnej mocy 2,2 kW.

W przypadku konieczności wykorzystania mieszadeł o większej sile w ofercie BIOX dostępne są mieszadła zatapialne Turbo o mocy do 5,5 kW, również dostępne w wersji standardowej i kwasoodpornej. W tym przypadku jednak wersja standardowa posiada wszelkie elementy zewnętrzne wykonane ze stali nierdzewnej. W 2012 roku BIOX jako pierwsza firma w Polsce skonstruował mieszadła zatapialne w pełni wykonane ze stali nierdzewnej.

Ponadto BIOX jest największym w Polsce producentem dekanterów oraz natleniaczy strumienicowych, a także liczącym się na rynku producentem urządzeń pomocniczych, czyli żurawików, wciągarek linowych, prowadnic do pomp i mieszadeł oraz zbieraczy i zatapiaczy flotatów.

Jakie wartości i korzyści niesie polska produkcja?

BIOX to w całości polska firma – od etapu projektowania po samą produkcję.  Jakie korzyści są z tym związane?

Wybierając polskich producentów nie jesteśmy zależni od światowego łańcucha dostaw – ostatnie wydarzenia na świecie pokazują jak bardzo jest to ważne. Jest to istotna kwestia szczególnie w przypadku zakładów czy oczyszczalni ścieków, które nie mogą pozwolić sobie na przestój. BIOX to firma, która ceni sobie partnerstwo i odpowiedzialność współpracy. Nie ma w tym przypadku również ryzyka nagłego utraty kontrahenta – firma od ponad 30 lat działa na polskim rynku, stale rozwijając swoją ofertę.

BIOX oferuje produkty ściśle dopasowane do potrzeb klienta oraz możliwość rozwiązywania problemów czy niestandardowych procesów w indywidualny sposób. Polityka firma daje także możliwość bezpośredniego kontaktu inżynierów BIOX z klientami, co wpływa także na krótszy proces decyzyjności. Oprócz samych urządzeń w ofercie firmy dostępne są także usługi serwisowe urządzeń oraz łatwa dostępność części zamiennych.

Firma działając na skalę ogólnopolską nie zapomina jednak o działalności lokalnej – jako liczący się zakład produkcyjny wspiera fundacje czy instytucje takie jak: Giżyckie Centrum Kultury, Państwową Szkołę Muzyczną czy też Giżyckie Stowarzyszenie Brat Kot.

Wybierając rodzime firmy, wspieramy polską gospodarkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.