Menu
 • Menu

  Jak zadbać o bezpieczeństwo transakcji internetowych?

  Zakupy w sieci cieszą się dużą popularnością. Jedną z ich zalet jest wygodna forma zapłaty. Sprzedawcy starają się bowiem dostosować wszelkie rozwiązania do potrzeb klientów. Warto jednak pamiętać, jak ważne jest bezpieczeństwo.

  Sprawdzony operator

  Sprzedawcy internetowi korzystają z bramek płatności. Przed finalizacją transakcji warto więc upewnić się, że e-handlowiec współpracuje z profesjonalnym operatorem. Można wejść na stronę internetową dostawcy i sprawdzić, czy posiada on certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo operacji. Płatności kartą powinny być chronione przez 3D Secure Verified by Visa oraz MasterCard SecureCode. Certyfikatem gwarantującym bezpieczeństwo transakcji, jest również PCI/DSS. SSL zapewnia natomiast poufność danych użytkownika. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej https://www.przelewy24.pl/.

  bezpieczeństwo transakcji internetowych

  Rozsądek

  Znaczący wpływ na bezpieczną realizację transakcji online ma aktualizacja programów antywirusowych. Stanowią one bowiem skuteczną zaporę przed działaniami hakerów. Płatności online nie należy również wykonywać w miejscach publicznych. Przez nieuwagę można bowiem narazić się na skopiowanie danych. Nie warto również otwierać wiadomości mailowych i załączników od nieznanych nadawców. Przed zalogowaniem na konto bankowe należy sprawdzić bezpieczeństwo połączenia internetowego. W pasku adresowym powinien znajdować się symbol kłódki, stanowiący znak szyfrowania. Po opuszczeniu witryny można również upewnić się, czy system wylogował użytkownika. Warto pamiętać, iż banki nie wysyłają do swoich klientów próśb o podanie haseł czy pinów. Jeśli więc taka wiadomość trafi do użytkownika, powinien on zignorować ją lub usunąć ze skrzynki odbiorczej. Klienci bankowi nie otrzymują także próśb o aktualizację danych z linkiem, przekierowującym na inną stronę internetową.

  Przeprowadzając transakcję online, należy pamiętać, by uważać na oszustów. Warto zatem korzystać ze usług rzetelnych sprzedawców, którzy cieszą się zaufaniem klientów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *