Menu
 • Menu

  Płatności tradycyjne a płatności online – porównanie

  Jedną z najpowszechniej używanych form płatności są przelewy. Za ich pomocą można opłacać m.in. zakupy w internecie. Konsumenci mają obecnie do wyboru dwa podstawowe rodzaje przelewów: tradycyjne oraz szybkie płatności online. Na czym one polegają? Czym się różnią oraz przede wszystkim: które wybrać? Wyjaśniamy!

  płatności online

  Przelewy tradycyjne

  Tradycyjnego przelewu możesz dokonać na dwa sposoby: udając się osobiście do banku lub placówki pocztowej, albo logując się do bankowości internetowej lub mobilnej. W jednym i drugim przypadku będziesz musiał wypełnić formularz przelewu, podając:

  • Nazwę oraz (opcjonalnie) adres odbiorcy,
  • Numer rachunku bankowego odbiorcy,
  • Kwotę i tytuł przelewu.

  Konieczność ręcznego uzupełniania danych jest niestety odrobinę kłopotliwa i czasami może prowadzić do kosztownych pomyłek. Podobnych ograniczeń są pozbawione szybkie płatności online.

  Pay-by-link

  Konsumenci dokonujący zakupów w sieci, zamiast przelewu tradycyjnego (lub płatności gotówką przy odbiorze), w większości witryn e-commerce mogą wybrać nowoczesną formę płatności, jaką jest przelew automatyczny pay-by-link. Przeprowadzenie tego typu transakcji jest możliwe dzięki współpracy trzech podmiotów:

  • sprzedającego, u którego dokonywany jest zakup,
  • operatora płatności, takiego jak np. firma BlueMedia, który dostarcza odpowiednie oprogramowanie potrzebne do obsługi e-płatności,
  • banku realizującego przelew.

  Jeśli zdecydujesz się na wybór tej opcji, zostaniesz poproszony o wybór swojego banku, a następnie zostaniesz przekierowany na jego stronę. Po zalogowaniu się zobaczysz już wygenerowany formularz przelewu – wszystkie potrzebne informacje zostaną wypełnione automatycznie przez system, nie będziesz więc musiał wpisywać ich ręcznie. Formularz nie ma opcji edycji, więc nie musisz się obawiać, że nieuważnym kliknięciem zmienisz dane na niepoprawne. W ten sposób przelewy pay-by-link eliminują ryzyko pomyłek i błędów. Po zatwierdzeniu transakcji i wylogowaniu się, osoba dokonująca płatności wraca na stronę sklepu internetowego.

  Warto pamiętać o tym, że automatyczne przelewy internetowe są realizowane w krótszym czasie niż te tradycyjne, dzięki czemu sprzedawca szybciej może przystąpić do skompletowania i wysyłki zamówienia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej formy płatności, odwiedź stronę pod adresem https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *