Menu
Siedlisko Milachowo
Menu

Złoto dla ANWILU

Włocławek, 25.05.2018 r.

Magazyn Rynek Inwestycji uhonorował złotym medalem włocławską spółkę Grupy ORLEN za efektywną realizację działań rozwojowych i stałe podnoszenie zdolności operacyjnej.
W minionym roku ANWIL przeprowadził szereg projektów, których celem było udoskonalenie procesów produkcyjnych zarówno w obszarze nawozów, jak i tworzyw sztucznych. Suma nakładów na te przedsięwzięcia, w porównaniu do 2016 roku, wzrosła dwukrotnie, a stopień wykonania inwestycji rozwojowych sięgnął aż 130 proc. Firma zrealizowała również liczne przedsięwzięcia, podnoszące efektywność produkcji, a więc zmniejszające energochłonność procesu i zwiększające dostępność instalacji.

Działania ANWILU zostały docenione przez redakcję Rynku Inwestycji, która nagrodziła włocławską spółkę złotym medalem za efektywną realizację przedsięwzięć rozwojowych, dzięki którym przedsiębiorstwo stale podnosi swoją doskonałość operacyjną oraz umacnia pozycję jednego z liderów krajowego sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Uroczyste wręczenie wyróżnienia nastąpiło 22 maja 2018 r. w trakcie gali wieńczącej Konferencję Naukowo-Techniczną „RISK |2018” Innovation Technology, która odbyła się w Jachrance.

Jarosław Ptaszyński, Członek Zarządu ANWIL S.A., Dyrektor Operacyjny, powiedział: – Konkurencyjność europejskiego, a zatem także i polskiego sektora chemicznego w przypadku produkcji wielkotonażowej to przede wszystkim pochodna doskonałości operacyjnej oraz bezpieczeństwa procesowego.

ANWIL od lat konsekwentnie realizuje projekty zwiększające efektywność procesów produkcyjnych oraz budujące kulturę szeroko definiowanego bezpieczeństwa pracy.

Przyznanie naszej spółce złotego medalu przez Rynek Inwestycji traktuję więc jako potwierdzenie skuteczności obranej przez nas drogi rozwoju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.