Menu

Menu

Trzecie na świecie CUPRA Studio z siedzibą w Warszawie

Mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który nie ominął rynku motoryzacyjnego, hiszpańska marka CUPRA nie ma powodów do narzekań. W 2020 r. sprzedaż samochodów wzrosła o 11 proc. w stosunku do roku 2019, osiągając 27 400 egzemplarzy. W Warszawie właśnie otworzyło się CUPRA Studio – trzeci na świecie salon marki.

Jakub Góralczyk, PR Manager CUPRA

Auta marki są kojarzone z wyjątkowym designem i osiągami. Teraz można je obejrzeć na żywo i nabyć w nowym salonie CUPRA Studio na warszawskiej Woli, przy Al. Solidarności 171, gdzie czekają choćby modele Leon i Ateka.

CUPRA Studio – więcej niż salon

Warszawa była naturalną lokacją dla CUPRA Studio, ponieważ Polacy pokochali tę markę. CUPRA Studio to jeden z trzech takich obiektów na świecie – obok Mexico City i Hamburga. To bardziej concept store niż zwykły salon samochodowy – mówi Jakub Góralczyk, PR Manager CUPRA.

Twórcom CUPRA Studio zależało, aby pokazać, czym tak naprawdę jest CUPRA i co odróżnia markę od konkurencji na rynku motoryzacyjnym. − To są samochody bardzo nieoczywiste, które zwracają uwagę na ulicach – komentuje Góralczyk, podkreślając charakter i „pazur” marki. Nowy model CUPRA – Formentor − w wersji bazowej ma 310 koni mechanicznych. − W tym roku wprowadzimy też na rynek wersję limitowaną, która będzie miała 390 koni – zapowiada Góralczyk.

Nadchodzi elektryczna rewolucja

Do 15 lutego znajduje się tam całkowicie elektryczny model e-CUPRA ABT XE1, przystosowany do startowania w wyścigach offroadowych. W kwietniu wystartuje on w rajdzie po pustyni w Arabii Saudyjskiej w ramach nowego formatu offroadowych wyścigów – Extreme E. − Pojazd udowadnia, że takim elektrycznym samochodem można wnieść emocje do motosportu, ale jest w tym jeszcze szerszy aspekt. Wszystkie tereny, na których będą się ścigały samochody z tej serii, zostały dotknięte zmianami klimatycznymi – zwraca uwagę Jakub Góralczyk.

Właśnie tak CUPRA demonstruje progresywne podejście wykraczające poza motorsport, skoncentrowane na fundamentalnych kwestiach środowiskowych. Co więcej, zgodnie z postulatem równości płci, za kierownicą tego wyjątkowego auta zasiądzie damsko-męski duet: Mattias Ekström i Claudia Hürtgen.

Po tak obiecującym początku marka zapowiada płynną kontynuację elektrycznej rewolucji. W 2021 roku CUPRA zaprezentuje el-Born − pierwszy w pełni elektryczny model marki.

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.