Trendy inwestycyjne na 2020 rok – sprawdź!
Stan środowiska naturalnego pogarsza się w zastraszającym tempie. Cały świat stara się podjąć odpowiednie kroki, mające na celu powstrzymanie katastrofy ekologicznej. Taki rozwój sytuacji wręcz zobowiązuje nas do poszukiwania ekologicznych rozwiązań na pomnażanie swojego kapitału i odpowiedzialnego podejścia do projektów inwestycyjnych. Wraz z ekspertami z Grupy Pracownia Finansowa wyjaśniamy, jakie są trendy inwestycyjne na 2020 rok!
Pracownia Finansowa o trendach inwestycyjnych w 2020 roku
Zanieczyszczenie powietrza, zbyt duża emisja CO2 oraz inne zjawiska spowodowane przez człowieka mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. W kolejnych latach można obserwować jego postępującą degradację, co w skłania do coraz intensywniejszych działań największe państwa świata.
Polska nie zdołała spełnić dyrektyw Unii Europejskiej związanych z Pakietem Klimatyczno-Energetycznym. By uniknąć przykrych konsekwencji, Rząd musi znaleźć sposób na poprawę sytuacji energetycznej w naszym kraju. Oprócz modernizacji istniejących już bloków węglowych, najrozsądniejsze wydaje się inwestowanie w farmy wiatrowe. Niestety, ustawa z 2016 roku nałożyła obowiązek stawiania elektrowni tego typu w bardzo dużych odległościach od zabudowań (dziesięciokrotność wysokości wiatraka!). Przez to trudno znaleźć jakiekolwiek miejsca do budowy. Grupa Pracownia Finansowa posiada jednak projekty z Pozwoleniami na budowę wydanymi na starych zasadach, które można zrealizować. Zdaniem ekspertów z Pracowni Finansowej, istnieje też duża szansa na to, że Rząd jednak zdecyduje się zmienić prawo. Inwestycje w elektrownie wiatrowe są potencjalnie jednym z najlepszych sposobów na to by Polska mogła zwiększyć swój udział w produkcji ekologicznego prądu.
Jakie plany na przyszłość ma Grupa Pracownia Finansowa?
Grupa Pracownia Finansowa jest w posiadaniu kilkunastu atrakcyjnych lokalizacji dla elektrowni wiatrowych. Znajdują się one na terenach województwa śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Uzyskały one Pozwolenie na Budowę jeszcze przed wejściem w życie ustawy odległościowej, dlatego mogą zostać zrealizowane.
Kiedy kilka lat temu, przepisy dotyczące energetyki wiatrowej stały się niesprzyjające, Pracownia Finansowa rozszerzyła swoją działalność na rynek ukraiński. Wykazuje on bardzo duży potencjał inwestycyjny, dlatego realizuje tam pierwszą polską farmę wiatrową. Nadal można mieć też nadzieję na zmianę prawa w Polsce. Większość państw za główne kryterium decydujące o miejscach budowania wiatraków stawia natężenie hałasu, a nowoczesne turbiny emitują go coraz mniej.
Dlaczego inwestycje w elektrownie wiatrowe się opłacają?
Obecna sytuacja na świecie powinna skłaniać do zdecydowanych działań. Inwestycje w elektrownie wiatrowe dają szansę na poprawę sytuacji ekologicznej, więc stają się perspektywicznym aktywem w alternatywnych sposobach na pomnażanie kapitału. Produkują ekologiczny prąd, nie przyczyniając się do degradacji środowiska, realnie biorąc udział w walce o lepszą jakość życia na świecie. Projekty energetyki wiatrowej są zatem biznesem dla świadomych Inwestorów, którym zależy tak samo na ekologii jak na perspektywie czystego zysku na atrakcyjnym poziomie.
Dodaj komentarz