Menu

Menu

Smakowita walentynkowa kolacja we dwoje – zestaw inspiracji

Dzień Zakochanych to specjalny czas i wyjątkowe święto, więc pewnie wiele osób rozważy pomysł sprawienia niespodzianki swojej drugiej połówce w postaci pysznej, romantycznej kolacji. Nie ma ma jakichś szczególnych dań, które można zaserwować podczas kolacji na walentynki. Należy przede wszystkim polegać na swoim wyczuciu, kulinarnym smaku i upodobaniach bliskiej osoby. Wybornie przygotowana kolacja walentynkowa będzie udanym wstępem do wieczoru pełnego pasji oraz po prostu przyjemnie spędzonego święta, dlatego warto zawczasu zadbać o różnorodne menu.

Walentynki

Przygotowania do romantycznego wieczoru

Niech ten dzień należy tylko do Was. Niech ta romantyczna kolacja na walentynki będzie przebiegać bez zakłóceń.  W tym celu wyłączcie telefony i skupcie się wyłącznie na sobie. Atmosferę zapewnią świece zapachowe, kadzidełka, delikatnie rozpylone perfumy i odpowiednio przyciemnione światło. Zadbajcie o muzyczną playlistę, która zapewni klimat tego wieczoru. Może być to subtelna muzyka lub ważne dla Waszej relacji utwory.

Jakie produkty na walentynkową kolację?

Dobrze się przygotujcie na te pyszne walentynki. Kolacja powinna wykorzystywać magiczną moc afrodyzjaków, które znajdują się w w wielu składnikach. Afrodyzjaki pobudzające zmysły znane były już w starożytności. Postarajcie się, by dania walentynkowe były lekkie i wykorzystywały przeróżne aromaty. Potrawy powinni kusić partnera lub partnerkę swoim wyglądem oraz zapachem. Tutaj warto więc wybrać takie produkty jak czerwona papryka, czy też cytrusy oraz truskawki, trufle, owoce morza i koniecznie takie przyprawy jak chilli lub cynamon. Pamiętajcie oczywiście o napojach, czyli gorącej czekoladzie, koktajlach czy też bąbelkach w małych dawkach. Warto tu podkreślić, że alkohol działa pobudzająco jedynie w małej ilości, w dużej dawce potrafi uśpić i pozbawić energii. Piękna zastawa stołowa, wykwintne serwetki to dodatki, które na pewno podkreślą wyjątkowość tego wieczoru.

Jak urozmaicić kolację walentynkową?

Wasza kolacja powinna składać się z kilku dań mniejszej objętości i najlepiej by było one lekkie, a nie ciężkostrawne. Pomysłem na przystawkę mogą być krewetki w sosie miodowo-paprykowym, a daniem głównym niech będą naleśniki z truskawkami i gorącą czekoladą. Na deser zaserwujcie sałatkę owocową. Do tego podajcie prosecco lub szampana i jeszcze więcej owoców. W przypadku tak skomponowanego menu ważne jest to, by tych dań było tyle, by nie trzeba było wracać do kuchni celem przygotowania kolejnej potrawy, co może tylko zepsuć nastrój. Pomyślcie o pysznych koktajlach owocowych bądź warzywnych oraz drinkach na bazie alkoholu. Co może być dopełnieniem kolacji na walentynki? Przepisem, który zwieńczy dzieło będzie czekoladowe fondue z orzechami, którym można częstować partnera. Po tak udanej kolacji możecie kontynuować ten wieczór w sypialni, wcześniej jednak oddając się rozrywce przy ulubionym serialu lub wspólnym spacerze pod gwiazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.