Menu

Menu

Siłowniki kompaktowe z prowadnicami – podstawowe informacje

Nowoczesne siłowniki pneumatyczne pozwalają osiągnąć jednostajny ruch maszyn, dzięki któremu możliwe jest usprawnienie sporej części procesów w zakładzie produkcyjnym. Ograniczają tym samym użycie siły ludzkich mięśni i przyspieszają produkcję. Między innymi właśnie z tego względu wykorzystują je przedstawiciele wielu branż w przemyśle. Na rynku znajdziemy również siłowniki kompaktowe z prowadnicami, które wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, co znacznie zwiększa zakres ich wykorzystywania. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Silowniki

Siłowniki pneumatyczne – najważniejsze informacje

Siłowniki pneumatyczne mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle, dzięki czemu mogą korzystać z nich przedstawiciele naprawdę wielu branż. Użytkownicy doceniają je przede wszystkim ze względu na ich nieskomplikowaną budowę oraz intuicyjną obsługę. Warto także podkreślić, że działają dzięki wykorzystaniu sprężonego powietrza, co sprawia, że sprawdzą się także w tych miejscach, gdzie nie można zastosować siłowników elektrycznych (np. ze względów bezpieczeństwa). Ich dodatkową zaletą jest także wytrzymałość na skrajne temperatury – zarówno bardzo niskie, jak i wysokie.

Współcześni producenci wybierają rozwiązania, które mają niski wpływ na środowisko naturalne. Tymczasem siłowniki pneumatyczne wykorzystują ekologiczny czynnik roboczy – powietrze. Pozwala to również zachować wysoką higienę pracy i oznacza, że to rozwiązanie jest bezpieczne dla obsługujących go pracowników.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy przedsiębiorcy mogli z nich korzystać, ponieważ przestrzeń do zabudowy siłownika, którą dysponowali, była zbyt mała. Producenci dokładnie zapoznali się z potrzebami rynku, w odpowiedzi wprowadzając siłowniki kompaktowe – są równie skuteczne i łatwe w obsłudze, jednak ich wymiary pozwalają na wykorzystanie tam, gdzie na standardowe wersje brakowało miejsca.

SilownikiSiłowniki kompaktowe z prowadnicami

Siłowniki kompaktowe z prowadnicami cechują się krótką zabudową i niewielką wagą. Są wyposażone w specjalną konstrukcję tłoczyska i płyty czołowe. Ich średnice osiągają wielkość od 16 do 125 mm. To odpowiedź na potrzeby zakładów, które dysponują mniejszą przestrzenią, a potrzebują rozwiązań usprawniających działanie ich produkcji. Obecnie otrzymali szansę udoskonalenia sposobów automatyzacji poprzez wykorzystanie:

  • siłowników jednostronnego i dwustronnego działania,
  • siłowników z tłoczyskiem jedno- i dwustronnym,
  • siłowników z tłoczyskiem chromowanym i nierdzewnym.

Producenci oferują zróżnicowane sprzęty, które służby utrzymania ruchu mogą precyzyjnie dopasować do swoich oczekiwań i potrzeb danej aplikacji. Wybierając elementy do konkretnych aplikacji, warto skonsultować zakup z doświadczonymi specjalistami. Polecamy kontakt z przedstawicielami firmy Inter Trade, która od lat oferuje najlepsze rozwiązania na rynku, stale poszerzając swój asortyment o najnowsze urządzenia.

Siłowniki kompaktowe – co je wyróżnia?

Co sprawia, że siłowniki kompaktowe z prowadnicami cieszą się coraz większym zainteresowaniem? To specjalistyczne napędy pneumatyczne, które cechują nieduże rozmiary. Dzięki ich wyjątkowej budowie mogą być stosowane również w maszynach, które wymagają zabezpieczenia przed obrotem tłoczyska. Decydują się na nie również użytkownicy wykorzystujący miejsca o obciążeniu promieniowym. Nie sposób nie docenić ich łatwego montażu – nie wymaga bowiem dodatkowych elementów montażowych i można przeprowadzić go bezpośrednio.

Najważniejszą zaletą siłowników kompaktowych z prowadnicami jest natomiast możliwość osiągnięcia bardzo wysokiej wydajności. Sprawdzają się dzięki niej do przenoszenia naprawdę ciężkich elementów. Użytkownicy muszą jednak pamiętać, by do takich celów wybierać specjalistyczne napędy o zniwelowanym tarciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.