Menu

Menu

Poradnik InPost – wysyłanie przesyłki za granicę

Jak nadać przesyłkę w PaczkomacieOd niedawna można skorzystać z rewolucyjnej usługi udostępnianej przez firmę InPost. Chodzi o przesyłki zagraniczne do Paczkomatów zlokalizowanych w różnych miastach w Unii Europejskiej.

Jak nadać przesyłkę w Paczkomacie, która ma być wysłana poza Polskę?

Sposób nadawania przesyłki zagranicznej jest bardzo zbliżony do tej, która ma trafić do Paczkomatu w Polsce. Wystarczy wydrukować odpowiedni dokument nadawczy, nakleić go na dobrze zapakowaną przesyłkę i włożyć do Paczkomatu oraz zatwierdzić do wysyłki. Paczka zostanie odebrana przez kuriera InPost i następnie wysłana do konkretnego kraju.

Stamtąd trafi do wybranego paczkomatu. Odbiorca nie będzie miał żadnych problemów z wyjęciem przesyłki z urządzenia. Gdy paczka znajdzie się już w jego środku, to otrzyma odpowiednią wiadomość e-mali lub SMS. Wtedy będzie mógł się udać do Paczkomatu i po wpisaniu zaledwie dwóch danych (numer telefonu i kodu) wyciągnie swoją przesyłkę. Tak prosto jeszcze nigdy nie było!

Przesyłki zagraniczne – nadawanie

Zanim umieści się przesyłkę w Paczkomacie, najpierw trzeba ją nadać przez portal internetowy. Na stronie InPost jest tzw. Cross Border Manager, do którego trzeba się zalogować, podając stosowny adres e-mail oraz hasło. Następnie należy stworzyć nową przesyłkę międzynarodową i zaznaczyć, czy będziemy wkładać ją do Paczkomatu, czy zamawiać kuriera.

Natomiast w oknie wpisywania danych odbiorcy należy wybrać konkretny kraj, sposób dostarczenia (do Paczkomatu lub kurierem pod adres) oraz inne potrzebne dane. Później należy zapisać parametry przesyłki, czyli jej wymiary i wagę. W tym momencie nadanie przesyłki jest już prawie ukończone. Wystarczy opłacić wysyłkę i wydrukować list przewozowy, który następnie należy umieścić na przesyłce.

Wysyłanie paczek poza Polskę za pomocą firmy InPost jest szybkie, bardzo proste i tanie. Przesyłki docierają pod wskazany punkt docelowy zazwyczaj w ciągu kilku dni roboczych. Trasę dostawy danej przesyłki można na bieżąco monitorować.

2 odpowiedzi na “Poradnik InPost – wysyłanie przesyłki za granicę”

  1. Paczka ipost do UK pisze:

    Czy można w tej chwili wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii. Jakie są procedury oraz czy jest to możliwe teraz gdy istnieją restrykcje przy zamkniętych granicach.

  2. Bord pisze:

    Ponawiam pytanie co z pączkami do Anglii teraz ?? I czy do Holandii można wysłać?? jaki koszt
    Piszcie aktualne info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.