Menu
 • Menu

  Nowy samochód – lepiej kupić czy wypożyczyć?

  Kupno bądź wypożyczenie nowego samochodu to dylemat, który ludzie rozważają już od kiedy pojawiły się pierwsze wypożyczalnie samochodów. A co jest lepiej zrobić? Wypożyczyć czy kupić?

  samochód kupić czy wypożyczyć

  Kupno samochodu

  Kupno samochodu w porównaniu do wypożyczenia auta z wypożyczalni samochodów ma kilka zasadniczych wad. Po pierwsze, najczęściej nie mamy całej sumy (w końcu żyjemy w Polsce – halo, budzimy się) i musimy zaciągnąć kredyt na samochód. A jak wiadomo – kredyty to spore zdzierstwo, dlatego też jest to pierwsza z wad które ciągnie za sobą kupno samochodu. Drugą zasadniczą wadą jest to, że musimy o ten samochód dbać (oczywiście wciąż porównując tutaj do auta wypożyczonego) – czyli garażowanie, regularne przeglądy, wymiana części u mechanika, żarówki, opony zimowe etc. Jeśli chodzi zaś o plusy, możemy tu mówić o niezależności przy naszych własnych ,,czterech kółkach” oraz nie podleganiu nikomu

  A jak jest z wypożyczeniem samochodu?

  Wypożyczenie auta z wypożyczalni samochodów ma zaskakująco dużo plusów, z czego jednym jest na pewno to, że jeśli wypożyczamy auto na krótki okres czasu – to nie martwimy się o zmianie oleju czy opony na zimowe – ponieważ nie jest to nasz samochód. Kolejnym plusem jest to, że jeśli znudzi nam się ten samochód który wypożyczamy ,,jak zwykle” – to możemy przecież wypożyczyć inny model, nieprawdaż? Więcej informacji o zaletach znajdziemy na stronie wypożyczalni pod adresem https://www.fleetcorp.pl/.

  Podsumowując – czy lepiej jest kupić samochód – czy wypożyczać?

  Tak naprawdę na to pytanie nie ma jednogłośnej odpowiedzi, z racji tego że wszystko zależy od indywidualnego człowieka. Jedni podróżują częściej, inni rzadziej, niektórzy potrzebują samochodu codziennie (na przykład do pracy) – zaś drudzy, jedynie okazyjnie (na przykład na wycieczki). Dlatego też najlepiej jest samemu rozważyć plusy i minusy kupna a wypożyczenia auta z wypożyczalni samochodów, ponieważ wtedy będziemy w stanie dobrać odpowiednią opcję do nas samych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.