Menu
 • Menu

  Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie z rynku pierwotnego?

  Inwestycja, jaką jest zakup mieszkania, wymaga wzięcia pod uwagę wielu różnorodnych czynników. W przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego istotne są nie tylko cena czy lokalizacja, ale też to, na którym etapie znajduje się inwestycja oraz przez jakiego dewelopera jest realizowana.

  mieszkanie z rynku pierwotnego

  Deweloper

  Zakup mieszkania od godnego zaufania dewelopera to gwarancja tego, że nie stracisz na inwestycji w nieruchomość. Dlatego przed podpisaniem umowy sprawdź, czy firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który m.in. rekomenduje stosowanie Kodeksu Dobrych Praktyk w relacjach z klientem. Zapoznaj się również z już zrealizowanymi inwestycjami danej firmy oraz koniecznie poszukaj opinii jej dotychczasowych klientów.

  Lokalizacja

  Lokalizacja to kryterium, na które należy zwrócić szczególną uwagę – zwłaszcza, gdy dokonuje się zakupu z rynku pierwotnego. Tego rodzaju nieruchomości są bowiem zwykle lokalizowane na nowych osiedlach, a czasem nawet w nowopowstających dzielnicach. Z tego powodu pobliska infrastruktura miejska może jeszcze nie być ukończona, a sama okolica może się w przyszłości znacznie zmienić.

  Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie poszukaj informacji na temat planowanych inwestycji drogowych, terenach zieleni czy rozmieszczeniu przystanków komunikacji miejskiej. Pozwoli Ci to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.

  Etap realizacji inwestycji

  Mieszkania z rynku pierwotnego mogą być sprzedawane na różnych etapach budowy:

  • Etap I – czyli wtedy, gdy budowa nie wznosi się jeszcze nad ziemię;
  • Etap II – gdy budynek jest w stanie surowym zamkniętym;
  • Etap III – na koniec tego etapu budynek jest oddawany do użytku;
  • Etap VI – po oddaniu nieruchomości do użytkowania.

  Od tego, kiedy podpiszesz umowę z deweloperem, będą zależały m.in. cena lokalu, czas oczekiwania na możliwość wprowadzenia się czy formalności, których będzie należało dopełnić.

  Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w mieszkanie z rynku pierwotnego, zapoznaj się z ofertą trójmiejskiego dewelopera Euro Styl. Znajdziesz ją na stronie: https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdansk.html.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *