Menu

Menu

Kiedy najkorzystniej montować panele fotowoltaiczne?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup paneli fotowoltaicznych. Jest to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Czy jednak każdy okres jest równie dobry na ich montaż? Przeczytajcie.

Na początku warto zaznaczyć, że każdy moment jest właściwy, aby zmienić swoje nawyki, zadbać o środowisko i zacząć oszczędzać. Z tym właśnie wiąże się montaż paneli fotowoltaicznych i zastąpienie pozyskiwaną z nich energią, energii pochodzącej z gazów kopalnianych. Im szybciej podejmiemy taką decyzję, czym większe oszczędności będziemy w stanie poczynić. Niektóre miesiące są jednak najchętniej wybierane przez Polaków, a nawet doradzane przez specjalistów. Dlaczego?

panele fotowoltaiczne

Wiosna i lato szczytem sezonu

Wpływ na to ma przede wszystkim strefa klimatyczna, w której się znajdujemy oraz specyfika ukształtowania terenu. W sezonie wiosenno-wakacyjnym możemy się cieszyć dużą liczbą słonecznych dni w ciągu dnia. Zachmurzenie jest niewielkie, co pozytywnie wpływa na ilość wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne energii. Jeśli zamontujemy je na początku słonecznego sezonu, jesteśmy w stanie wytworzyć na tyle duże nadwyżki energii, żeby wystarczyły nam przez pozostałą część roku, również w zimnych i pochmurnych miesiącach. W zależności od wybranego rodzaju paneli możemy je magazynować lub oddawać do sieci ogólnej, a następnie odbierać w określonej ilości, wtedy, gdy jej potrzebujemy.

Większość profesjonalistów za najlepszy czas na montowanie paneli słonecznych uważa okres od marca do końca  sierpnia, a nawet początku października. Zazwyczaj odradzają natomiast środek zimy, nie tylko ze względu na niewielkie nasłonecznienie, ale również niskie temperatury. Nie oznacza to jednak, że nie można się na nie zdecydować w innych miesiącach – po prostu nieco dłużej trzeba będzie czekać na wymierny zysk. Jeśli chcesz poznać więcej wyczerpujących informacji na ten temat, zajrzyj na stronę https://www.ecoenergyrzeszow.pl/. Jest to profesjonalna, ciesząca się dobrymi opiniami firma zajmująca się OZE.

Czy panele fotowoltaiczne to opłacalne przedsięwzięcie?

Korzyści płynących  z tego rozwiązania jest wiele. Do najważniejszych z nich należy oszczędność (w przeciętnym gospodarstwie domowym może to być nawet kilkaset złotych miesięcznie), bezpieczeństwo dla ludzkiego organizmu oraz ekologia. Odnawialne Źródła Energii bez wątpienia stanowią przyszłość światowej energetyki, warto więc już dziś zacząć z nich korzystać. Dużym plusem są również liczne dofinansowania i dotacje, na które mogą liczyć osoby decydujące się na to rozwiązanie. Ich wysokość uzależniona jest od różnych czynników i  ustalana przez konkretne gminy, warto jednak się ty, zainteresować, ponieważ tego typu programy pozwalają na poczynienie dużych oszczędności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.