Menu

Menu

Jest wynik 29. finału WOŚP: 210 813 830,10 zł

Szef WOŚP Jerzy Owsiak poinformował, że podczas tegorocznego 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 210 813 830,10 zł. Środki te pozwolą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

29. Finał WOŚP miał miejsce 31 stycznia. Ze względu na pandemię organizatorzy zrezygnowali z masowych wydarzeń i koncertów dla publiczności. Większość działań przeniesiono do internetu. Zarejestrowały się 1362 sztaby, a wśród nich aż 79 sztabów zagranicznych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Tanzanii, Australii, Norwegii, Francji, Rosji, Meksyku, Indonezji, Singapurze, Japonii, Wietnamie, a nawet w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

Na ulicach w całym kraju pieniądze zbierało ok. 120 tys. wolontariuszy. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku nie naklejano darczyńcom czerwonych serduszek, ale je rozdawano. W internecie prowadzono ponad 200 aukcji, z których dochód przeznaczono na WOŚP. 65 proc. zebranych w tym roku środków pochodzi właśnie ze zbiorek internetowych, a 35 proc. to pieniądze zebrane do puszek.

Przy okazji podsumowania tegorocznego finału Owsiak zapowiedział, że kolejny 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 r.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.