Menu

Menu

Jakie są obecnie najlepiej płatne zawody ?

Żyjemy obecnie prawdopodobnie w najlepszych czasach w historii ludzkości. Owszem, zdarzają się wojny w których giną ludzie, ale są to konflikty raczej lokalne i mające miejsce relatywnie daleko od polskiej granicy.

najlepiej płatne zawody

W Europie centralnej jest bezpiecznie, co przekłada się na stabilną gospodarkę. Istnieją co prawda prognozy mówiące o tym, że niemiecka gospodarka może zacząć wyhamowywać, pociągając za sobą całą Europę, ale póki co nic na to nie wskazuje.

Stabilna gospodarka panująca w krajach UE przekłada się na dobrą sytuację na rynku pracy i wciąż rosnącą potrzebę zatrudniania ludzi. Pomimo, że część zawodów zostaje powoli wypychanych przez maszyny i wszechobecne komputery, wciąż są takie, gdzie obecność człowieka jest nieodzowna, a co za tym idzie – dobrze wynagradzana.

Dobra sytuacja na europejskim rynku pracy przekłada się też na Polskę. Zarabiamy coraz więcej, a miejsc pracy nie brakuje – wręcz przeciwnie – pracodawcy zrozumieli, że by posiadać lojalnego, zaangażowanego, a przede wszystkim wykwalifikowanego pracownika, należy mu odpowiednio zapłacić, bo inaczej z pewnością wybierze ofertę konkurencji, lub po prostu wyjedzie w poszukiwaniu pracy za granicę. Stąd też wysyp dobrych ofert, które można znaleźć w Internecie.

Kim opłaca się zostać ?

Jest kilka rodzajów zawodów, które są obecnie bardzo dobrze wynagradzane. Przede wszystkim trzeba rozróżnić je na pracę fizyczną i umysłową. W obydwu typach zatrudnienia możemy znaleźć zawody, które są świetnie opłacane, ze względu na wysoki popyt na dane usługi, oraz brak wystarczającej liczby fachowców na rynku.

Największy popyt na pracownika, a co za tym idzie – bardzo dobre jak na nasze warunki pensje możemy otrzymać w zawodach związanych z nowoczesnymi technologiami. Dziś warto pracować w branży IT, ponieważ informatycy z reguły otrzymują na etacie minimum 6 tysięcy złotych miesięcznie. Zdarzają się też oferty za 10, czy 15 tysięcy.

Wszystko zależy od umiejętności danej osoby, języków programowania których znajomością może się pochwalić, oraz oczywiście – doświadczeniem w branży. Nie bez znaczenia jest także projekt przy którym obecność informatyka jest konieczna. Jeśli firma ma nagłą potrzebę i pilnie musi zatrudnić programistę do ważnego dla niej projektu, wtedy zdarzają się oferty pracy, gdzie w jeden miesiąc można zarobić nawet 20 tysięcy złotych.

Poza informatykami, branża szeroko pojętych nowych technologii potrzebuje osób kreatywnych. Takie osoby z reguły otrzymują zadania marketingowe, mające na celu wypromowanie danej firmy na rynku. Jeśli posiada się więc dużą dozę kreatywności, z pewnością opłaca się zostać Project Managerem, czy specjalistą do spraw e-commerce. Przyda się też znajomość języków obcych, najlepiej takich, które nie są zbytnio popularne.

Nie oszukujmy się – język angielski zna już niemal każda młoda osoba, więc jego znajomość nie będzie wielkim dodatkowym atutem. Jeśli jednak potrafimy mówić w językach takich jak rosyjski, niemiecki, czy hiszpański z pewnością możemy liczyć na dodatkowe profity. Najlepiej dodatkowo też znać jeden z języków azjatyckich, np. język chiński – choć nie jest on może łatwy do nauczenia, możliwość dogadania się z kontrahentem z kraju środka w jego ojczystym języku przez pracownika firmy będzie z pewnością jej dużym atutem. Z tego powodu znając nietypowy język możemy liczyć na to, że otrzymamy wyjątkowo intratną propozycję.

Wśród zawodów bardziej tradycyjnych, w cenie są te, wymagające zaliczenia specjalnych szkoleń i posiadania pewnych umiejętności. Opłaca się zostać na przykład operatorem wózka widłowego, gdzie po przejściu szkolenia możemy liczyć na początkowe zarobki rzędu 3000-4000 złotych.

Jak efektywnie szukać pracy ?

Miejscem, gdzie obecnie najbardziej opłaca się szukać dobrze płatnej pracy jest internet. Istnieją specjalne portale, takie jak Jobsora, dzięki którym przy pomocy specjalnej wyszukiwarki mamy dostęp do atrakcyjnych ofert zatrudnienia z całej Polski. Jeżeli posiadamy odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, na pewno uda nam się znaleźć pracę zapewniającą godne wynagrodzenie.

2 odpowiedzi na “Jakie są obecnie najlepiej płatne zawody ?”

  1. Marianna pisze:

    Za granicą każdy zawód jest lepiej płatny od tych u nas w kraju. Chyba każdy to widzi. Mnie niestety życie zmusiło do pracy w Niemczech, ale miałam wiele szczęścia bo od razu trafiłam na świetną agencję. Pracuję jako opiekunka osób starszych w Opieka 24 Schuette 🙂 Polecam

  2. Tomasz pisze:

    Bardzo dobrze przygotowany artykuł! Sam zastanawiam się, czy nie iść na studia, która w najbliższych latach pozwolą mi znaleźć zawód na którym naprawdę dobrze zarobię. Tu cvwork.pl/najlepiej-platne-zawody-w-polsce/ znalazłem też kilka fajnych porad odnośnie tego, co można zrobić, żeby się przebranżowić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.