Menu

Menu

Jakie korzyści może nam daje domowa elektrownia fotowoltaiczna?

elektrownia fotowoltaicznaW ostatnim czasie można zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. W wielu polskich domach korzysta się z systemów fotowoltaicznych, które stanowią dla nich źródło prądu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż efektywność paneli stale rośnie, a ceny z roku na rok stają się bardziej przystępne.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, w Polsce korzystniejsze stało się ponadto wsparcie domowych elektrowni fotowoltaicznych. Jakie są więc możliwości domowych instalacji?

Domowa elektrownia fotowoltaiczna – dla kogo dostępna?

W związku ze znacznym rozwojem tejże technologii, stała się ona dostępna niemalże dla każdego. Aby produkować energię elektryczną w swojej domowej elektrowni słonecznej jak tej z firmy https://suntrack.pl/44-zestawy-solarne-230v, wystarczy wygospodarować na nieruchomości odpowiednie miejsce. Może być to dach domu, garażu, bądź budynku gospodarczego. Panele fotowoltaiczne można także zainstalować na gruncie przy pomocy specjalnych stelaży, wariancji jest naprawdę sporo.

W związku z tym, że przemysł fotowoltaiczny jest jednym z najintensywniej rozwijających się na świecie, ceny fotowoltaiki stały się bardziej dostępne również dla średnio zamożnych nabywców. Aby móc pozyskiwać energię elektryczną ze słońca, wcale nie musimy dysponować dużym kapitałem. Występuje tzw. Abonament na Słońce, oferta polegająca na opłacaniu co miesiąc abonamentu dostosowanego do naszego budżetu. Jest to pierwsza taka oferta na rynku, dzięki której darmowym prądem może cieszyć się każdy właściciel domu jednorodzinnego w Polsce.

Niezależność energetyczna

Dzięki domowej elektrowni fotowoltaicznej możemy stać się niezależni od dostawców energii. Ceny prądu w ostatnim czasie rosną, a specjaliści owej branży komunikują o dalszym ich nieuchronnym wzroście na skutek wysokich cen węgla. Wpływ na to mają również zwiększające się ceny uprawnień do emisji CO2. Inwestycja w domową elektrownie może więc zabezpieczyć nas przed wysokimi cenami za prąd, który będziemy produkować sami. Odpowiednio dostosowana moc systemu fotowoltaicznego, w zupełności sprosta potrzebom energetycznym domowników. Precyzyjnie dobrana instalacja pozwoli ograniczyć rachunki tylko do stałych opłat na poczet sprzedawcy i dystrybutora.

Troska o środowisko

Produkując prąd w domowej elektrowni fotowoltaicznej, nie zanieczyszczamy środowiska, gdyż nie dochodzi do emisji szkodliwych substancji. Jest to czysty, niehałaśliwy i ekologiczny sposób na pozyskanie energii. Domowa elektrownia fotowoltaiczna jest w stanie wytworzyć ilość prądu, która w zupełności spełni zapotrzebowanie gospodarstwa domowego. Ponadto nadwyżka energii trafia do sieci. W porównaniu do konwencjonalnych metod produkcji energii, do której niezbędny jest węgiel, ropa lub gaz, energia ze słońca jest w pełni odnawialna i źródło to nie ulega wyczerpaniu.

Przyjmuje się, że średni okres sprawności systemu fotowoltaicznego sięga 30 lat. Wielu dostawców sprzętu do pozyskania energii słonecznej oferuje korzystne rozwiązania. Przykładowo, Columbus Energy zapewnia gwarancję wszystkich komponentów instalacji, w tym paneli, inwertera, okablowania czy nawet systemu montażu, przez okres 15 lat. Jest to okazyjna forma zabezpieczenia , dzięki której możemy przez długi czas cieszyć się darmowym źródłem energii.

Sprawnie funkcjonujący i bezobsługowy system

Jedną z wielu zalet nowoczesnej fotowoltaiki jest bezawaryjność. Panele solarne sprawnie funkcjonują nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, są odporne na wiatr, śnieg, mróz czy gradobicie. Nie wymagają regularnego przeglądu, gdyż nie składają się z elementów ruchomych i nie jest konieczne ich oczyszczanie z zabrudzeń.

Dzięki inwestycji w domową elektrownię fotowoltaiczną od suntrack.pl, możemy stać się niezależni od dostawców energii i wzrostu cen. Jest to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić na prądzie. Technologia wykorzystująca odnawialne źródła energii z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Według danych, w roku 2013, przeciętnie instalowano jeden system fotowoltaiczny na 9 dni, podczas gdy już w 2017 roku, montowano je średnio w ilości 35 na dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.