Menu
 • Menu

  Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

  Niektóre osoby bardzo cenią sobie możliwość mądrego gospodarowania pieniędzmi i zawsze starają się rozsądnie podchodzić do zakupów. Część osób stara się zawsze mieć jakieś oszczędności, a jeszcze innym nie sprawia większego kłopotu zgromadzenie wysokiego kapitału, który mogą później wykorzystać na inwestycje przynoszące im pasywny dochód.

  Jak inwestować w nieruchomości

  Dlaczego warto kupić mieszkanie pod wynajem?

  Część osób, które nie mają większego doświadczenia w lokowaniu swoich środków, może się zastanawiać, co jest najlepszym sposobem inwestowania, który daje pewność i gwarancję zwrotu na satysfakcjonującym poziomie. Wiele osób przyznaje, że stabilną inwestycją jest zakup mieszkania pod wynajem. Inwestowanie w nieruchomości jest bardzo popularną metodą na uzyskiwanie comiesięcznych dochodów.

  Od czego zacząć swoją przygodę z tego typu inwestycjami? Nie ulega wątpliwości, że najpierw trzeba zgromadzić kilkadziesiąt tysięcy zł. lub wziąć kredyt na zakup niewielkiego mieszkania. Najwyższą stopą zwrotu cieszą się kawalerki. Dlatego warto zakupić właśnie małe mieszkanie.

  Dobra współpraca z lokatorami

  Kiedy znajdziemy uczciwych lokatorów, możemy liczyć na dochód w wysokości zależnej od tego, w jakim mieście mieszkamy. Najczęściej jest to kilkaset złotych. Trzeba oczywiście liczyć się z tym, że koszty napraw i wykonanie ewentualnego remontu spoczywają na nas, jako na właścicielach nieruchomości. Wiele osób szuka mieszkań do generalnego remontu, które wykonują, a następnie za takie mieszkanie o podwyższonym standardzie można pobierać wyższe odstępne.

  Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zabezpieczyć interesy swoje i lokatorów, z którymi będziemy od tej pory współpracować. Najlepiej wybierać osoby na wynajem długoterminowy. Daje to stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli trafimy na uczciwych ludzi, możemy cieszyć się płynnością finansową. Ważne jest to, aby przepisać na nich media. Konieczna więc będzie wizyta w gazowni czy w placówce sprzedawcy prądu.

  Inwestowanie w nieruchomości komercyjne

  Część osób ma oszczędności na poziomie około 50 000 zł, więc ciężko za tę cenę kupić nieruchomość, a nawet jeśli się to uda to konieczność przeprowadzenia remontu i modernizacji dodaje wielu kosztów. Rozwiązaniem może być wtedy inwestycja w nieruchomości komercyjne, gdzie kapitał na poziomie 50 000 zł daje stopę zwrotu na poziomie około 7%.

  Nie musimy przy tym martwić się szukaniem lokatorów, ewentualnymi remontami i dużą ilością formalności. W Polsce powstają platformy internetowe, które łączą inwestorów z deweloperami. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą ulokować swoje ośrodki w bezpiecznym źródle, które nie niesie żadnego ryzyka, a daje realne dochody.

  Stajemy się wtedy udziałowcami spółki celowej, a wynagrodzenie wypłacane jest w formie dywidendy, która jest przychodem opodatkowanym. Warto zastanowić się, jaki rodzaj inwestowania w nieruchomości będzie dla nas najbardziej satysfakcjonujący. Początki są trudne, jednak przy odrobinie doświadczenia i wiedzy zauważymy, że jest to mądre metoda na inwestowanie.

  Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://inwestujwnieruchomoci.pl

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *