Menu

Menu

INTARG tym razem online

W związku ze trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego XIII edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2020 nie odbędzie się w tradycyjnej formie wystawy i spotkań na żywo. Jednocześnie organizatorzy nie rezygnują z możliwości prezentacji najnowszego dorobku badaczy i wynalazców. Tegoroczna edycja targów będzie miała formułę online.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® to międzynarodowa platforma promocji innowacyjnych produktów i rozwiązań z różnych i dziedzin, m.in. przemysłu, ochrony środowiska, medycyny, służąca ich promocji, a docelowo transferowi technologii i nawiązaniu współpracy pomiędzy światem nauki i biznesu, aby wyniki pac badawczych dzięki komercjalizacji znalazły zastosowanie w praktyce.

INTARG® ze wsparciem instytucji krajowych i międzynarodowych

Targi Wynalazków i Innowacji cieszą się poparciem wielu znaczących instytucji, takich jak IFIA, WIIPA, Urząd Patentowy RP, Prezydent Miasta Katowice, Metropolia GZM, PIE, NCBiR, NOT, RGIB, IZTECH, KIG, PIE, GIPH, które angażują się w ich organizację oraz promocję, a także zainteresowaniem licznych agencji medialnych. Międzynarodowym partnerem medialnym wydarzenia jest „The Patent Magazine”.

INTARG® 2020 w nowej formule online

Nowa formuła, wymuszona sytuacją w kraju i na świecie spowodowaną pandemią, umożliwi wszystkim chętnym udział w międzynarodowym konkursie INTARG® Online – zgłoszenie innowacyjnych produktów, technologii i usług do oceny przez międzynarodowe jury. Główne kryteria, jakie członkowie kapituły biorą pod uwagę przy ocenie rozwiązań, to: poziom innowacyjności, zapotrzebowanie rynku na dany produkt, porównanie z odpowiednikami światowymi, poziom gotowości technicznej TRL, możliwości wdrożenia i komercjalizacji, efekty ekonomiczne oraz społeczne itp. W razie potrzeby lub wątpliwości członkowie kapituły skontaktują się z uczestnikami konkursu telefonicznie lub poprzez Skype’a z prośbą o dodatkowe wyjaśnienia.

Jury przyzna następujące nagrody: Grand Prix, Nagrodę Prezesa Jury, medale platynowe – za najlepszy wynalazek w branży oraz złote, srebrne i brązowe medale. Przewidziano także nagrody ufundowane przez patronów honorowych, partnerów oraz przez delegacje zagraniczne.

Rejestracja do udziału w INTARG®Online trwa do 30 maja 2020. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 19 czerwca 2020 r. na stronie organizatora: www.intarg.haller.pl, a także na Facebooku organizatorów oraz patronów i partnerów targów INTARG®.

Informacje organizacyjne

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do 30 maja br. wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej na adres: a.passia@haller.pl oraz dokonanie rejestracji online udziału w konkursie (po otrzymaniu kodu dostępu do panelu uczestnika). Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.intarg.haller.pl, wysyłając maila na adres: a.passia@haller.pl lub dzwoniąc pod numer: 690 096 223.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.