Menu

Menu

Gdzie i jaki magazyn wynająć?

Rozpoczęcie działalności handlowej lub produkcyjnej wiąże się z koniecznością budowy, wynajmu lub zakupu obiektu spełniającego określone kryteria. Gdy przedsiębiorstwo dysponuje ograniczonymi funduszami lub zwyczajnie zależy mu na zachowaniu wysokiego poziomu elastyczności, najczęściej odpowiedni magazyn jest przez nie po prostu wynajmowany. Gdzie najlepiej wynająć potrzebną powierzchnię magazynową i czym powinna się ona charakteryzować?

jaki magazyn wynająć

Lokalizacja

Kluczowym kryterium przy wyborze magazynu na wynajem jest kwestia jego lokalizacji. Właściciele mniejszych firm zwykle szukają obiektów położnych w niedużej odległości od miejsca ich zamieszkania – dzięki temu mogą stale zaglądać do firmy i nadzorować pracę. W przypadku dużych przedsiębiorstw, zwłaszcza firm produkcyjnych, handlowych czy transportowych, odpowiednia lokalizacja ma nieco większe znaczenie. Duże firmy na magazyn zwykle wybierają obiekt nie tylko spełniający określone kryteria techniczne, ale i położony w miejscu dobrze skomunikowanym, najczęściej zlokalizowany w małej odległości od autostrady lub drogi szybkiego ruchu, w pobliżu dużego miasta. Dzięki dobrej lokalizacji nie ma problemów z dystrybucją towarów i znalezieniem chętnych do pracy.

Standard wyposażenia

Poza kwestią lokalizacji obiektu magazynowego niezwykle ważny jest również standard jego wykonania. Nowoczesny magazyn oferuje nie tylko dużą, otwartą przestrzeń do składania towarów lub uruchomienia drobnej produkcji, ale także zaplecze socjalne i biurowe dla pracowników. Dodatkowo firmy transportowe, kurierskie i spedycyjne mogą liczyć na spore ułatwienia dla kierowców ciężarówek. Nowoczesne magazyny są chronione, wyposażone w miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych, rampy, a nierzadko również w samochodowe wagi. Elementem wyposażenia nowych obiektów jest także szeroko pojęta infrastruktura teletechniczna, systemy przeciwpożarowe, monitoring czy elementy systemów kontroli dostępu. Szukając powierzchni magazynowej do wynajęcia, warto zwracać uwagę na tego typu aspekty, a nie tylko na cenę wynajmu za metr kwadratowy powierzchni, bo to właśnie one decydują o komforcie i jakości prowadzenia biznesu.

Przy podejmowaniu decyzji o wynajmie magazynu, szczególną uwagę zwracamy na jego lokalizację oraz standard wyposażenia. Szukamy obiektu położonego w dogodnym dla nas miejscu, najlepiej blisko zjazdu z autostrady lub drogi ekspresowej, co znacząco usprawnia transport. Poza tym wybieramy obiekt nowoczesny, dostosowany do wymogów współczesności, gwarantujący wysoki komfort pracy oraz bezpieczeństwo przechowywania towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.