Menu
 • Menu

  Czym charakteryzują się wagi pomostowe?

  Wagi pomostowe są często używane do różnorodnych pomiarów na magazynach i halach produkcyjnych. Używa się ich do ważenia towarów lub pojazdów o dużej masie, a zakres ich nośności wynosi od 3 kg do 6 ton. Ten rodzaj wag przemysłowych wyróżnia wytrzymałość oraz precyzja pracy. Możemy być zatem pewni, że otrzymany wynik jest prawidłowy, ważąc samą paletę lub cały ładunek.

  wagi pomostowe

  Rodzaje wag

  Na rynku dostępne są różnorodne modele wag, które można dopasować do potrzeb swojej firmy. Waga pomostowa może być również zaprojektowana i wykonana w niestandardowych rozmiarach i z dodatkowymi funkcjami. Najczęściej wybierane rodzaje wag pomostowych to modele: do paczek, stołowe, handlowe, przemysłowe, paletowe, technologiczne, paletowe. Poszczególne rodzaje różnią się konstrukcją oraz nośnością. W handlu detalicznym wykorzystuje się najczęściej wagi o zakresie pomiaru od 3 do 30 kg.

  Jakie wyróżniamy rodzaje pomostów?

  Pomost jest jednym z głównych elementów urządzenia. Na rynku znajdziemy modele wykonane z różnych materiałów, a każdy z nich ma swoje zalety i wady. Beton to jeden z najczęściej używanych materiałów. Pomosty betonowe powstają przez zalanie betonem gotowych form z układem zbrojenia. Materiał musi mieć określone właściwości, np. dodatki uszczelniające. Zaletą rozwiązania są niskie koszty produkcji, a do wad zaliczymy niską trwałość i wrażliwość na czynniki atmosferyczne. Drugi rodzaj to pomosty stworzone z elementów stalowych. Wyróżnia je wysoki koszt produkcji, ale są za to łatwiejsze w montażu. Ostatni rodzaj to pomosty stalowo-betonowe, w których wykorzystuje się spawaną ramę i zalewa się betonem. Są wykorzystywane najczęściej w wagach samochodowych. Zaletą są dość niskie koszty produkcji oraz odporność na pęknięcia.

  Dlaczego warto zainwestować w wagi pomostowe?

  Zadaniem wag jest kontrolowanie masy towarów na zapleczach. Niektóre modele są wbudowane w podłogę. Warto podkreślić, że ciężko wyobrazić sobie codzienną pracę magazynu bez urządzeń do ważenia. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wykorzystanie tego rodzaju wag do precyzyjnego mierzenia ładunków. Uzyskany pomiar jest błyskawiczny i wyraźnie widoczny na kolorowym wyświetlaczu. Wybrane modele są wyposażone w zaawansowane funkcje, np. zapamiętywanie wyników. Znacznie ułatwi to kontrolę nad bieżącymi procesami w firmie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *