Menu

Menu

Wysokiej jakości materiały ścierne i narzędzia – oferta marki Tyrolit

Marka Tyrolit stanowi część koncernu Swarovski, nie jest jednak bezpośrednio związana ze słynnymi kryształkami ani biżuterią. Jej głównym zadaniem jest dostarczanie wysokiej jakości ściernic, narzędzi szlifierskich i innych akcesoriów przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań, które nie mają wiele wspólnego ze współczesną branżą biżuteryjną. Innowacyjny charakter usług świadczonych przez Tyrolit sprawia, że wszyscy zainteresowani wysokiej jakości materiałami ściernymi i narzędziami obróbkowymi, znajdą je właśnie w jej ofercie.

Tyrolit

Co wspólnego ma Tyrolit z kryształkami Swarovskiego?

Aby dobrze zrozumieć fenomen marki Tyrolit, warto sięgnąć do korzeni jej powstania. A te są bardzo odległe – początki istnienia tej firmy sięgają bowiem początków XX w. W 1919 r. Daniel Swarovski, założyciel słynnej Grupy Swarovski, powołał do życia drugą firmę, Tyrolit, która swoją nazwę zaczerpnęła od austriackiego Tyrolu, gdzie mieściła się jej pierwotna siedziba. Początkowo, działalność marki miała zaspokajać potrzeby jedynie jej przedsiębiorstwa-matki. Jej rolą była bowiem produkcja tarcz szlifierskich, które były niezbędne do obróbki kryształków Swarovskiego. Uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców miało bowiem chronić firmę Daniela Swarovskiego od przestoju podobnego do tego, którego zaznała w okresie I wojny światowej.

Już od samego początku swojego istnienia marka Tyrolit wyróżniała się na tle konkurencyjnych podmiotów. Jej praca opierała się bowiem na własnych maszynach szlifierskich, które zostały zaprojektowane i opatentowane przez założyciela marki już w roku 1892. Powstanie marki Tyrolit zapewniło firmie Swarovski pełną autonomię w zakresie produkcji kryształków oraz pozwoliło jej prężnie rozwijać się w kolejnych latach. Na dalszych etapach funkcjonowania, Tyrolit wprowadzała kolejne innowacje, które wkrótce zaczęły być udostępniane także zewnętrznym podmiotom. I tak jest po dziś dzień, a Tyrolit jest obecnie uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm działających na rynku oraz swoistego lidera w swojej branży.

Co marka Tyrolit obecnie oferuje swoim klientom?

W ciągu ponad 100 lat swojego istnienia marka Tyrolit wypuściła na rynek wiele, wartych uwagi rozwiązań, które spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem w branży. Jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży ściernice zbrojone włóknem szklanym, supercienkie ściernice dużych rozmiarów przeznaczone do cięcia metalu oraz tarcze ze spoiw ceramicznych do szlifowania i cięcia z dużą prędkością. Obecnie oferta marki obejmuje liczne narzędzia, systemy narzędziowe i technologie, które na lepsze odmieniły pracę w branży obróbkowej.

Klienci korzystający z rozwiązań dostarczanych przez Tyrolit cenią je w szczególności za ich innowacyjny charakter, stałe udoskonalanie oraz wysoką jakość. Oferta marki jest zróżnicowana na tyle, że każdy ma szansę znaleźć w niej coś dla siebie. Nie bez przyczyny marka cieszy się obecnie mianem jednego z wiodących producentów oraz dostawców materiałów ściernych i narzędzi obróbkowych. Co istotne, produkty sygnowane logiem Tyrolit są dostępne również dla klientów z Polski – znaleźć je można m. in. w ofercie Południowej Grupy Handlowej (PGH), która jest oficjalnym dystrybutorem marki nad Wisłą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.