Menu

Menu

Usuwanie i utylizacja baterii i grzejników żeliwnych

Główną zaletą grzejników żeliwnych jest ich wyjątkowo długa żywotność. Te metalowe produkty mogą ogrzewać domy przez dziesiątki lat. Mają one jednak stosunkowo niską sprawność, ze względu na straty w przekazywaniu ciepła z nośnika w grubości metalu; długi czas nagrzewania i chłodzenia ze względu na bezwładność cieplną, bardzo dużą masę, złożoność instalacji i względną niekompatybilność z nowoczesnymi systemami grzewczymi opartymi na rurach z tworzyw sztucznych i aluminiowo-miedzianych.

utylizacja grzejników

Wymiana grzejników żeliwnych przy remoncie mieszkania

Dlatego remontując i odnawiając mieszkanie według nowoczesnych standardów, pierwszym krokiem powinno być usunięcie starych żeliwnych grzejników i zamontowanie nowych aluminiowo-miedzianych. Wymiana starego kaloryfera żeliwnego sprawi, że wymiana ciepła i mieszkanie będzie intensywniej ogrzewane w sezonach grzewczych. A jeśli w domu jest zainstalowany kocioł wolnostojący lub kocioł grzewczy, można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jednak po zdemontowaniu tych przestarzałych konstrukcji metalowych pojawia się pytanie, co z nimi zrobić. Duża waga i duże gabaryty nie pozwalają na wywiezienie tych rurociągów na najbliższe złomowisko. Musimy zwrócić się do firm transportowych, wynająć ciężarówki, zatrudnić ekipę przeprowadzkową. W rezultacie decyzja o „wyrzuceniu kaloryferów” trwa bardzo długo. Remont może już dobiegać końca, a te elementy grzewcze nadal będą stały w rogu pomieszczenia.

Bezpłatny demontaż grzejników żeliwnych

Bezpłatny demontaż grzejników żeliwnych pozwala uniknąć tych kosztów. Firma specjalizująca się w usuwaniu odpadów metalowych przyjedzie, samodzielnie załaduje przedmioty i zabierze je do centrum recyklingu. A co najważniejsze – właściciel nie będzie musiał za te usługi płacić ani grosza.
Jednocześnie przeprowadzka odbywa się bardzo szybko, a przeprowadzających wyróżnia dokładność – żaden element wnętrza mieszkania przy wynoszeniu żeliwnych kaloryferów nie zostanie uszkodzony, nawet jeśli ich szerokość jest nieco większa niż szerokość otworów drzwiowych. Dzięki temu pozbycie się metalowego gruzu budowlanego będzie całkowicie „bezbolesne”.

Grzejniki – Artykulłygrzewcze.com

Przy okazji, można usunąć nie tylko żeliwne grzejniki, ale także inne metalowe pozostałości powstałe podczas naprawy – te lub inne konstrukcje, przecięte rury, armaturę itp. Czas potrzebny na załadunek i demontaż grzejników żeliwnych zależy od ich ilości, ale nigdy nie przekracza kilku godzin, więc nie ma potrzeby przerywania remontu.

Podsumowanie

Dzięki usłudze bezpłatnego demontażu grzejników właściciele domów nie tylko oszczędzają pieniądze, które mogliby wydać na wynajęcie ciężarówki lub wynajęcie ekipy transportowej. Oszczędzają również wiele wysiłku! Po wszystkim, grzejniki są usuwane z mieszkania przez naszych specjalistów. Jedyne, co muszą zrobić właściciele, to określić, jakich typów konstrukcji żelaznych nie chcą już mieć na swojej posesji. Grzejniki – niezależnie od ich rodzaju, czy są to żeliwne grzejniki z dawnych czasów, czy nowoczesne wykonane z aluminium i miedzi fugowanej – trafiają do centrum recyklingu. A Ty możesz z radością kontynuować remont i renowację swojego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.