Menu

Menu

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem w Szczecinie

Zakup mieszkania należy to inwestycja, która przez powinna przynosić stałe zyski. Wieloletnią inwestycję, jaką niewątpliwie jest mieszkanie na wynajem, należy skutecznie chronić. Najlepszą ochroną jest odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości. Dobrze wybrana polisa zagwarantuje spokój i brak obaw o ewentualne szkody wyrządzone przez najemców. Ubezpieczenie mieszkania pozwoli na szybkie usunięcie ewentualnych szkód, a atrakcyjność oferowanej nieruchomości pozostanie na wysokim poziomie. Wykupiona polisa ochroni przed następstwami niebezpiecznych zdarzeń losowych, przez które właściciel może nawet stracić swoją inwestycję. Ubezpieczenie mieszkania na wynajem to z pewnością konieczność, a nie tylko opcja dodatkowa.

Jaka polisa dla wynajmującego mieszkanie?

Mieszkanie wynajmujemy osobom obcym, więc musimy odpowiednio zabezpieczyć nasze mienie przed skutkami tej decyzji. Polisa w pierwszej kolejności powinna objąć ochroną mury, elementy stałe i ruchomości domowe udostępniane lokatorom. Podstawą ubezpieczenia jest ochrona mieszkania od zdarzeń losowych obejmująca przede wszystkim: zalanie, przepięcie elektryczne, pożar, huragan i inne szkody związane z włamaniem lub dewastacją przez osoby trzecie. Szkody tego typu mogą wystąpić nagle, z przyczyn niezależnych od najemców, więc straty finansowe najmocniej odczuje wynajmujący. Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem lub rabunku chroni właściciela mieszkania wyposażonego w nowoczesny sprzęt elektroniczny, drogie meble i inne drogie elementy wyposażenia. Wynajmując mieszkanie, należy rozważyć rozszerzenie ochrony o OC w życiu prywatnym, które można również dokupić do polisy podstawowej. OC w życiu prywatnym zabezpieczające finansowo przed szkodami, które wyrządzimy nieumyślnie na mieniu należącym do osób trzecich lub na nich samych. Przy wynajmie mieszkań najczęściej jest to nieumyślne zalanie sąsiada. Im szerszy jest zakres ochrony zawarty  w polisie, tym lepiej chronimy swój majątek.

Cena polisy mieszkaniowej

Polisy mieszkaniowe nie są drogie, a ostateczna cena zależy od wielu zmiennych dobranych indywidualnie. Przy ustaleniu sumy ubezpieczenia uwzględnia się wartość nieruchomości, czyli wysokość odszkodowania w razie szkody całkowitej. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę powierzchnię użytkową, lokalizację i umiejscowienie oraz stan mieszkania. Istotny wpływ na cenę polisy ma zakres ochrony na wypadek zdarzeń losowych i kradzieży z włamaniem. Atestowane zabezpieczenia antywłamaniowe, alarmy i monitoring znacząco wpływają na obniżenie ceny ubezpieczenia. W kalkulacji stawki ubezpieczenia brane pod uwagę są szkody z przeszłości. Ceny polis mieszkaniowych zaczynają się od 60 złotych i zależą od zakresu ochrony. Jeśli chcesz ubezpieczyć mieszkanie w Szczecinie, spróbuj skorzystać z propozycji ubezpieczenia Multiagencji Eurofinance Oddział w Szczecinie https://eurofinance.info.pl/oddzialy/szczecin/ , która oferuje polisy z kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Doświadczeni doradcy, również mobilni, z pewnością umożliwią dopasowanie polisy do Twoich oczekiwań odnośnie do zakresu ubezpieczenia i preferencji cenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.