Studia podyplomowe zainicjowane przez POLREGIO
21 maja 2024 r. POLREGIO S.A podpisało umowę trójstronną z Uniwersytetem Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego oraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej (oddział w Radomiu). Dotyczy ona uruchomienia nowego kierunku studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego”.
Zajęcia, które wystartują w roku akademickim 2024/2025, przeznaczone są dla pracowników POLREGIO i zostaną w całości sfinansowane przez pracodawcę. Wśród prowadzących będą eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i utrzymania taboru. Roli tej podjęli się m.in. prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr Ignacy Góra i dyrektor Instytutu Kolejnictwa Andrzej Massel.
Kolejny krok na drodze rozwoju POLREGIO
Nowy kierunek studiów pozwoli pracownikom POLREGIO podnieść kwalifikacje. Przyczyni się do pogłębienia wiedzy w zakresie organizacji, bezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem w transporcie kolejowym. Absolwenci posiądą umiejętności konieczne do zrozumienia zagadnień związanych z eksploatacją oraz utrzymaniem taboru kolejowego. Podjęta współpraca to kolejny ważny element aktywności POLREGIO w obszarze employer brandingu i ciągłego rozszerzania możliwości rozwoju pracowników spółki.
− Zdecydowaliśmy się na realizację tej wyjątkowej współpracy z naszymi partnerami, aby dać pracownikom POLREGIO sposobność zdobycia kierunkowej wiedzy, która w przyszłości umożliwi im rozwiązywanie wielu zaawansowanych problemów, m.in. z zakresu eksploatacji, obsługi systemów i urządzeń związanych z diagnostyką taboru, jego procesów naprawczych oraz nadzorowania i zarządzania bezpieczeństwem taboru kolejowego – powiedział Adam Pawlik, prezes zarządu POLREGIO S.A. − Wierzymy, że absolwenci tego kierunku aktywnie wesprą naszą firmę w realizacji nowych wyzwań i wymogów stawianych przez dynamicznie zmieniający się rynek kolejowy − dodał.
Dodatkowe kwalifikacje dla pracowników
Utworzenie przez POLREGIO S.A. studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego” stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby rynku oraz trudności w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów. To szczególnie istotne w kontekście planowanego przez spółkę zakupu nowoczesnego taboru kolejowego.
− Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom POLREGIO S.A., stworzyliśmy program studiów podyplomowych, który pozwoli na zdobycie dodatkowych kwalifikacji oraz rozwinięcie kompetencji przez pracowników spółki. Osobiście uważam to za bardzo dobrą inwestycję spółki w swoich pracowników. Studia będą realizowane przez najlepszych specjalistów i uznane autorytety. Udział w zajęciach pozwoli na nowe spojrzenie na kwestie bezpieczeństwa, niezawodności i utrzymania taboru kolejowego. To przełoży się również na inwestycje w nowoczesny tabor kolejowy − komentuje prof. inż. Tomasz Perzyński, dziekan Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Radomskiego.
Nowoczesne i przyjazne miejsce pracy
Rozbudowę floty taborowej wymusza również stały przyrost pasażerów. POLREGIO jest obecnie największym przewoźnikiem w Polsce, obsługującym blisko 26 proc. wszystkich pasażerów w kraju. Nowy zero- lub niskoemisyjny tabor pozwoli spółce nie tylko realizować rozkłady jazdy w komfortowych warunkach, ale również przyczyni się do zmniejszenia poziomu dwutlenku węgla w polskim transporcie kolejowym. − Nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Radomskim to jedno z wielu działań, jakie spółka przewiduje wdrożyć w najbliższym czasie. Zależy nam na ciągłym doskonaleniu się w roli pracodawcy. Dlatego planujemy szereg działań skupionych na podnoszeniu kompetencji naszych pracowników – mówił Marcel Klinowski, wiceprezes zarządu POLREGIO S.A.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Zdjęcia: PAP/M. Łysakiewicz
Dodaj komentarz