Menu

Menu

Stoły przesuwne – najpowszechniej stosowane modele

Stoły przesuwne służą do precyzyjnych przemieszczeń w ruchu liniowym przy jednoczesnej możliwości przenoszenia dużych obciążeń. To elementy pneumatyczne o małych gabarytach i dość płaskiej budowie, dzięki czemu można zamontować je wszędzie tam, gdzie nie mamy dużej przestrzeni. Składają się z 3 głównych części: elementów tocznych i prowadzących, podstawy i wózka, który wykonuje ruch roboczy. Poznaj modele najczęściej wybierane przez użytkowników.

Stoły przesuwne

Stoły przesuwne – wybrane modele

Aby mieć pewność, że wybrane stoły przesuwne będą naprawdę wysokiej jakości, najlepiej jest skorzystać ze sprawdzonego źródła. W tym zakresie warto postawić na współpracę z firmą Inter Trade, która posiada długoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa i sprzedaży elementów pneumatycznych. Sprawdź, jakie modele są dostępne w ich ofercie i przekonaj się, które z nich sprawdzą się w twojej firmie. Z ich wsparciem dobierzesz odpowiednie stoły przesuwne do konkretnych aplikacji.

Użytkownicy bardzo często decydują się na stoły przesuwne MXJ. To seria rozwiązań wyposażonych w prowadnicę liniową cechującą się wysoką precyzją. Głównymi czynnikami decydującymi o ich wyborze jest z pewnością kompaktowa budowa oraz niewielka względem innych modeli waga. Wielkość tłoka waha się pomiędzy 4 a 16 mm, natomiast możliwy skok stołu przesuwnego sięga 50 mm.

Stoły przesuwneRównie często wybieraną przez użytkowników serią są stoły przesuwne MXS. Są kierowane przede wszystkim do osób realizujących aplikacje, w których niezwykle ważny jest precyzyjny ruch w zakresie 10-150 mm. Zostały wyposażone w prowadnice oraz 2 małe siłowniki pneumatyczne. W serii dostępnych jest 6 wielkości. Użytkownik zyskuje więc możliwość wyboru długości skoku.

W ofercie firmy Inter Trade znajdują się również stoły przesuwne z serii MXQ. Użytkownik zyskuje 4 możliwości wykończenia korpusu. Ten zaś jest wykonany ze stali nierdzewnej, co sprawia, że zmniejszono jego masę o 44% i wysokość o 23%. W przypadku tego rozwiązania średnice tłoka wynoszą 6-25 mm, a szeroki zakres zastosowań zawdzięczamy możliwości skoku do 150 mm.

Kolejną dość często wybieraną przez użytkowników serią są stoły przesuwne MXQR. To modele odwracalne wyposażone w prowadnice z kulkami w obiegu. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie wysokiej sztywności i wyjątkowej precyzji działania. Do dyspozycji użytkownika pozostają średnice tłoka w zakresie 6-25 mm. Oferowane modele umożliwiają również regulację skoku.

Stoły przesuwne

Jakie inne rozwiązania wybierają użytkownicy? Dosyć często jest to seria MXH-Z. To kompaktowe stoły przesuwne, które posiadają prowadnicę liniową i siłownik pneumatyczny. Ich wybór najczęściej podyktowany jest możliwością sprawnego przenoszenia dużych obciążeń o długich skokach.

Oferta Inter Trade, z której najczęściej korzystają klienci, obejmuje również stoły przesuwne z serii MXP. To rozwiązanie, które rekomendujemy przede wszystkim do aplikacji wymagających wyjątkowej dokładności przy niedużych przesunięciach. Modele posiadają prowadnice o bardzo wąskiej tolerancji – możliwa jest ich współpraca z łożyskami o dużej precyzji. Średnica tłoka wynosi od 6 do 16 mm, zaś skok mieści się w zakresie 5-30 mm.

Część klientów wybiera również stoły przesuwne z serii MXW. To wyjątkowe rozwiązania ze względu na długość skoku, która sięga nawet 300 mm. W kręgu zainteresowań użytkowników pozostaje także seria MXF – płaskie stoły przesuwne o zamontowanej równolegle sztywnej prowadnicy. W tym przypadku najważniejszym aspektem jest ich wysokość – okazuje się, że są nawet o połowę niższe od średniego urządzenia z serii MXS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.