Menu
Menu

Stanisław Leski – Przed gazem świetlana przyszłość

Dzięki Grupie Kapitałowej włączamy się w inne sektory działalności, takie jak świadczenie usług przewozu gazu CNG czy sprężonego helu. Chcemy też zaangażować się w dynamicznie rozwijający się rynek LNG. PGNiG ma wypracowaną markę, która świadczy o wysokiej jakości usług i produktów, z czego jako spółka zależna korzystamy również my – mówi Stanisław Leski, prezes zarządu Gas-Trading Podkarpacie.

Stanisław Leski, prezes zarządu Gas-Trading Podkarpacie.

Stanisław Leski, prezes zarządu Gas-Trading Podkarpacie.

Pod hasłem „Fioletowy szlak” odbyło się spotkanie podsumowujące działalność państwa spółki. Czy może pan przybliżyć naszym czytelnikom zakres państwa usług oraz oferowanych produktów?

Stanisław Leski − Jak wskazuje nazwa naszej firmy, zajmujemy się handlem gazu płynnego. Działalność rozpoczęliśmy w 1997 r. i od tego czasu nieprzerwanie realizujemy usługi na terenie południowo-wschodniej Polski. Należymy do grupy kapitałowej PGNiG. Dysponujemy własną bazą magazynową i terminalem przeładunkowym oraz bocznicą kolejową. Zorganizowaliśmy sieć transportową i dystrybucyjną, co pozwala nam jako jednemu z niewielu w tej branży na Podkarpaciu oferować kompleksową obsługę klientów z pełną gamą produktów. Zakres naszej działalności obejmuje dostawę gazu płynnego luzem do stacji autogazu oraz do celów grzewczych. Oferujemy także pełną paletę gazu w butlach napełnianych we własnej Rozlewni – Składzie Podatkowym w Dębicy. Butle są w kolorze fioletowym – tak właśnie powstało hasło „Fioletowy Szlak”. Na terenie naszego zakładu utworzony został także magazyn zbiorników CHEMET, dzięki czemu klient od ręki może zakupić zbiornik przydomowy.

Zarządza pan firmą wchodzącą w skład Gas-Trading SA, która z kolei jest spółką zależną od PGNiG SA. Czy taka struktura pomaga w prowadzeniu działalności na lokalnym rynku?

Stanisław Leski − W wielu przypadkach taka struktura jest pomocna. Dzięki Grupie Kapitałowej włączamy się w inne sektory działalności, takie jak świadczenie usług przewozu gazu CNG czy sprężonego helu. Chcemy też zaangażować się w dynamicznie rozwijający się rynek LNG. PGNiG ma wypracowaną markę, która świadczy o wysokiej jakości usług i produktów, z czego jako spółka zależna korzystamy również my.

Według specjalistów rynek gazu będzie się dynamicznie rozwijał. Czy zauważa pan zwiększone zainteresowanie tym surowcem?

Stanisław Leski − Rynek gazu w Polsce to szerokie pojęcie, gdyż istnieje wiele różnych produktów gazowych, m.in. wspomniany gaz LNG, CNG, gazy techniczne i oczywiście gaz propan-butan, którym handlujemy. Gaz jest ekologiczną formą ogrzewania i napędzania pojazdów. Jest też wykorzystywany do produkcji. Dzisiaj temat ekologii jest bardzo modny i my ze swoją działalnością wpisujemy się w ten ogólnoświatowy trend. Tam, gdzie nie ma dostępu do sieci gazu ziemnego, staramy się docierać z naszą ofertą, stawiając zbiorniki napełniane czystym, bardzo kalorycznym i mało oleistym propanem. Wózki widłowe w firmach i magazynach mogą jeździć w zamkniętych halach na naszym gazie, gdyż zanieczyszczenia są tak znikome, że praktycznie nieodczuwalne. Sądzę, że gaz ma przed sobą świetlaną przyszłość, niezależnie od formy, w jakiej jest sprzedawany.

Stanisław Leski

W dzisiejszych warunkach rynkowych liczy się jakość oferowanego produktu i profesjonalna obsługa klienta. Jak spółka podchodzi do tego tematu?

Stanisław Leski − Od samego początku firma stawiała na jakość oferowanego produktu. Kładziemy nacisk na to, żeby kupować gaz z dobrych źródeł, odpowiednio badany i normatywny. Nasze mieszanki, oferowane dla stacji paliw, są wysokopropanowe, co przekłada się na żywotność instalacji gazowych i silników. Tworzymy również zgrany zespół pracowników, oferując obsługę na najwyższym poziomie oraz dużą elastyczność wobec wymagań klientów. W prowadzonym przez nas biznesie przestrzegamy czystych zasad, co w świecie biznesu jest bardzo wymagającym zadaniem.

Dowodem naszego profesjonalizmu, odpowiedzialności, rzetelności, przestrzegania zasad etycznych w działalności i wysokiej klasy świadczonych usług są wyróżnienia i nagrody, które systematycznie zdobywamy. Możemy się pochwalić m.in. tytułem „Przedsiębiorstwa Fair Play”, uzyskiwanym kilka lat z rzędu tytułem „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego”, wyróżnieniem „Lider Regionu Województwa Podkarpackiego” w kategorii „Dystrybucja Gazu Płynnego” oraz Laurem Społecznego Zaufania.

Podczas spotkania z partnerami mówił pan o rozbudowie bazy magazynowej oraz zautomatyzowanej linii rozlewającej gaz. Jak inwestycja ta wpłynie na rozwój państwa firmy?

Stanisław Leski − Przede wszystkim chcemy zmodernizować i zautomatyzować linię produkcyjną poprzez zakup systemu karuzelowego i taśmociągów do napełniania butli w celu zwiększenia sprzedaży, bardziej efektywnego zdobywania rynku oraz obniżenia kosztów związanych z zatrudnieniem i produkcją gazu w butlach. Chcemy także rozbudować magazyny oraz halę napełniania w celu zoptymalizowania mocy produkcyjnych i zwiększenia zdolności magazynowych gazu butlowego. Z kolei rozbudowa parku zbiornikowego pozwoli handlowcom na większą elastyczność w zakupach i składowaniu tańszego gazu, co przełoży się zarówno na lepszą kondycję spółki, jak i większe zadowolenie klientów ze względu na możliwość zastosowania większych widełek cenowych w okresie hurtowych wzrostów cen gazu.

Stanisław Leski, prezes zarządu Gas-Trading Podkarpacie.

Prowadząc biznes, nie zapominają państwo o lokalnej społeczności. W jakie inicjatywy kulturalne i społeczne angażuje się spółka i w jakim wymiarze należy rozpatrywać korzyści z działań podejmowanych w sferze CSR?

Stanisław Leski − Kierujemy się lokalnym patriotyzmem. Wspieramy lokalne inicjatywy, organizujemy ćwiczenia aplikacyjne z udziałem Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, jesteśmy lokalnym mecenasem kultury i sztuki, charytatywnie wspieramy niepełnosprawne dzieci z zespołu szkół specjalnych. Równolegle propagujemy sport, wspierając między innymi jeden z najstarszych klubów sportowych w Polsce – Wisłokę Dębica.

Jakie cele stawia sobie zarząd spółki, planując działalność na najbliższe lata?

Stanisław Leski − Oprócz realizacji wcześniej wspomnianych inwestycji chcemy poszerzyć współpracę z dużymi potentatami na rynku paliw, a ofertę rozbudować o usługi transportowe przewozu gazów. Będziemy stawiać na zdobywanie nowych rynków, podejmując prace o charakterze handlowym, np. w województwie lubelskim. Ponadto koncentrujemy się na unowocześnieniu form sprzedażowych, korzystając w większym zakresie z nowych technologii, takich jak aplikacje zakupowe czy telemetria.

Rozmawiał Mariusz Gryżewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. czytaj więcej ROZUMIEM