Menu
 • Menu

  Skuteczna reklama w social mediach – wskazówki

  Reklama w social media jest teraz nieodzownym elementem strategii marketingowej. To dzięki niej można niskim kosztem dotrzeć do pokaźnego grona nowych klientów. Aby jednak reklama była skuteczna, należy stosować się do pewnych reguł.

  Nie tylko Facebook

  Choć ten kanał komunikacji jest oczywiście najpopularniejszy, z pewnością nie jest jedyny. Warto zastanowić się, gdzie jeszcze się zaprezentować. Firma, która zajmuje się przykładowo urządzaniem wnętrz, powinna pojawić się na Instagramie czy Pintereście. Tam główną rolę odgrywają zdjęcia. Z kolei spółka notowana na giełdzie musi mieć profil na LinkedIn. Ten profesjonalny portal zapewni jej większą widoczność wśród grupy docelowej.

  reklama w social mediach

  Zgodnie z planem

  Działania w social media muszą być dokładnie zaplanowane. Rzecz jasna czasem zdarzają się sytuacje spoza harmonogramu, o których koniecznie należy poinformować odbiorców. Dobrze jednak mieć w zanadrzu kilka postów, które pozwolą zachować ciągłość komunikacji. Podobnie jest w przypadku reklam. Na początku konieczne jest założenie budżetu i zastanowienie się nad celem do osiągniecia. Może być to większa liczba polubień, zwiększenie zasięgu postów, a nawet zapisy do firmowego newslettera. Dzięki temu planowanie dalszych działań będzie dużo łatwiejsze.

  Testowanie ma znaczenie

  W przypadku reklam social media czasami trudno jest trafić w punkt za pierwszym razem. Do optymalnego rozwiązania najczęściej dochodzi się metodą prób i błędów. Warto ustawić kampanie testowe i sprawdzić, która z nich najlepiej działa. Jak mają one wyglądać? Można przygotować dwa identyczne komunikaty różniące się jedynie grafiką. Dzięki temu możliwe jest zbadanie, który przekaz lepiej trafia do odbiorców.

  Prowadzenie profili w mediach społecznościowych to bardzo pracochłonne zajęcie. Wymaga wielu godzin przygotowań, planowania i oczywiście czuwania nad realizacją. Bardzo często osoby, które prowadzą własną dzielność gospodarczą nie mają na to czasu. Wtedy na pomoc przychodzą profesjonalne agencje, takie jak TearsofJoy.pl.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *