Skup metali – sprawdzony sposób na dodatkowe pieniądze?
Od dawna wiadomo, że sprzedaż metali w skupie to świetny sposób na dodatkowe pieniądze. Jeśli jeszcze nie jesteś o tym przekonany, zobacz dlaczego warto zdecydować się na sprzedaż metali.
Najpopularniejsze skupy każdego dnia są szturmowane przez ludzi, którzy decydują się na sprzedaż metali szlachetnych, rzadkich i kolorowych. Nigdy nie było w tym nic dziwnego, bowiem od dawna wiadomo, że skup metali to niezwykle dochodowy biznes, a ci, którzy decydują się sprzedać metal w skupie wiedzą, że jest to idealny sposób na dodatkowe – i często niemałe – pieniądze.
Jakie metale warto sprzedać?
Wszystkie metale szlachetne, rzadkie i kolorowe, których tak naprawdę już nie potrzebujemy, warto sprzedać. Dlaczego? Otóż niejednokrotnie okazuje się, że ich magazynowanie jest nie tylko kłopotliwe, lecz również może nieść za sobą koszty, czyli finalnie okazuje się, że z tego wszystkiego jest więcej szkód, niż pożytku.
Na szczęście w dzisiejszych czasach skupy metali są niemal wszędzie, a wiele z nich oferuje naprawdę korzystne ceny za sprzedaż surowców. Warto mieć jednak na uwadze, że najbardziej opłacalne punkty skupu metali najchętniej skupują metale takie jak srebro, platynę, pallad, tytan, cynę i wolfram. Właściciele skupów często przyjmują każdą, nawet najmniejszą ich ilość, jednak nie da się ukryć, że na sprzedaży ów surowców najlepiej zarobią ci, którzy posiadają ich najwięcej. Na szczęście zdobycie ich jest prostsze, niż mogłoby się początkowo wydawać.
Skąd wziąć metale szlachetne i rzadkie?
Metale szlachetne i rzadkie najczęściej kojarzą się z biżuterią, i słusznie, choć to nie jest ich jedyna postać. Nie wszyscy wiedzą, że wiele elementów telekomunikacyjnych i elektronicznych zawiera w sobie między innymi srebro. Ponadto, bogate w rzadkie metale pozostają nie tylko elementy biżuterii, lecz również akumulatory i półprodukty, takie jak na przykład druty czy elektrody. Warto także pamiętać, że niektóre skupy złomów skupują nawet takie metale szlachetne i metale rzadkie, które przyjmują postać produktu ubocznego lub odpadu – wiór, proszek. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej weglik.eu.
Skup metali kolorowych – co można sprzedać, a czego nie?
Warto pamiętać, że liczne skupy przyjmują nie tylko metale szlachetne, lecz również standardowe i obecne niemal w każdym domu i piwnicy metale kolorowe. Korzystne dla sprzedających jest to, że dziś metale kolorowe mamy niemal na wyciągnięcie ręki, a należą do nich między innymi: magnez, aluminium, kadm, ołów.. W związku z tym pierwszy lepszy skup metali kolorowych z przyjemnością odkupi od nas aluminiowe nakrętki, kable, felgi, a także puszki, chłodnice, mosiężne grzałki, silniki czy ołowiane płytki pochodzące z akumulatorów. W skupie złomu nie sprzedamy natomiast znaków drogowych, monet, trakcji i torów kolejowych.
Dodaj komentarz