Menu

EKS_KV_baner_CTA_600x100px_RYNEK_INWESTYCJI-2
banner PLOM (1200 x 200 px)
previous arrow
next arrow

Menu

PPG laureatem nagrody Solidny Pracodawca Roku 2023

Firmę PPG uhonorowano prestiżowym tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2023. W gronie laureatów znalazły się podmioty wyróżniające się wzorcową polityką personalną, rozwiniętą kulturą organizacyjną, zaangażowaniem w budowanie innowacyjnych i przyjaznych miejsc pracy, jak również w kwestie CSR.

Wśród najważniejszych kryteriów, jakimi kieruje się kapituła konkursowa przy wyborze zwycięzców, są m.in.: przestrzeganie prawa pracy i przepisów BHP, warunki socjalne, polityka rozwoju pracowników, ścieżka kariery i awansów, systemy motywacyjne oraz polityka społecznej odpowiedzialności firmy. Dodatkowo spółki są oceniane na podstawie wywiadów środowiskowych, m.in. w lokalnych instytucjach i organizacjach biznesowych.

Co doceniają pracownicy?

Nagrodę dla PPG odebrała Joanna Sproncel-Bagrowska, dyrektor zakładu PPG Cieszyn SA. − Cieszymy się, że kapituła doceniła nasze zaangażowanie w tworzenie przyjaznej polityki personalnej i kultury organizacyjnej. PPG to przede wszystkim ludzie, z którymi możemy wypełniać naszą misję ochrony i upiększania świata. Jesteśmy dumni z naszych pracowników, z tego, jak angażują się w pomoc potrzebującym i inicjują rozmaite projekty charytatywne – mówiła.

Wiemy, że pracownicy doceniają naszą kulturę organizacyjną opartą na otwartości, transparentności i zaangażowaniu w rozwój. Sami z siebie proponują wiele działań i innowacyjnych usprawnień, m.in. dotyczących ich codziennej pracy. Przynosi to korzyści dla zespołu, a często także oszczędności – dodała Joanna Sproncel-Bagrowska.

Państwa inicjatywy w dziedzinie HR, skoncentrowane na rozwijaniu talentów, tworzeniu sprzyjającej atmosfery pracy, oraz podejście do społecznej odpowiedzialności biznesu są godne uznania. Jednocześnie stanowią wzór i inspirację dla całej społeczności biznesowej. PPG przyczynia się do podnoszenia standardów i staje się przykładem dla innych przedsiębiorstw – powiedziała Tina Dej, dyrektor programu Solidny Pracodawca Roku, podczas uroczystego przekazania nagrody.

Cel: przyjazne środowisko pracy

PPG w Polsce to 8 lokalizacji, w tym 4 fabryki: w Cieszynie, w Dębicy, w Ostrowie Wielkopolskim oraz we Wrocławiu. Jest częścią międzynarodowego koncernu PPG, będącego globalnym liderem w produkcji farb, lakierów i powłok specjalistycznych. Koncern prowadzi działalność w ponad 70 krajach świata. W Polsce firma zatrudnia łącznie blisko 2400 pracowników. Dzięki swojej strukturze oraz różnorodności jako pracodawca oferuje stanowiska pracy na każdym szczeblu i w różnych obszarach działalności.

Firma od lat skupia się na tym, by tworzyć przyjazne środowisko pracy, podążać za zmianami i wyzwaniami rynku pracy i odpowiadać na potrzeby aktualnych i przyszłych pracowników. Na szczególną uwagę zasługują oferowany przez PPG bogaty pakiet benefitów pracowniczych, międzynarodowe środowisko pracy, dające szerokie możliwości awansów poziomych i pionowych, oraz odpowiedzialne podejście firmy do kwestii środowiskowych oraz zaangażowania społecznego.

www.ppg.com; www.poland.ppg.com

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.