Menu

Menu

Polska trzyma się mocno

W następstwie pierwszej fali koronawirusa wiele krajów na całym świecie dokonuje bilansu swoich zniszczonych i zrujnowanych gospodarek, próbuje zaplanować swoją drogę do ożywienia, a także jak przetrwać burzę drugiej fali. W wielu krajach druga fala może spowodować katastrofalne skutki dla ich gospodarek, cofając wszelkie ożywienie o miesiące, a nawet lata. Wydaje się jednak, że Polska radzi sobie dobrze, z bardziej pozytywnymi perspektywami dla swojej gospodarki nawet podczas pandemii.

Być może wynika to z faktu, że istnieją już plany awaryjne dotyczące drugiej fali Covid 19, aby zapobiec pogorszeniu się gospodarki, a także zapewnić, że nadal odbije się od ogólnego wpływu pandemii. W rzeczywistości, zdaniem ministra finansów Tadeusza Kościnskiego, gospodarka może zakończyć rok w podobnej sytuacji, jak w grudniu 2018 r.. Kościński uważa również, że Polska doświadczy najniższej recesji spośród wszystkich swoich odpowiedników w Unii Europejskiej. spójrzmy na polską gospodarkę i jak wygląda druga fala wirusa w wielu częściach Europy.

Global Economy, Depositphotos

Przygotowuję się do drugiej fali

Polska gospodarka jest przygotowana na drugą falę koronawirusa – powiedział szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, który wyjaśnił, że prawie połowa wszystkich polskich firm ma wystarczające rezerwy finansowe, aby utrzymać się na powierzchni około trzech miesięcy. Aktywność gospodarcza wznowiła się od 93% do 95% stanu sprzed wybuchu pandemii, a rynek pracy jest obecnie stabilny, co stawia kraj w mocnej pozycji, aby przetrwać drugą falę burzy. Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, że polska gospodarka spadnie tylko o około 3,6% do roku 2020, co w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej jest jednym z najlepszych wyników w regionie. Oczekuje się, że polska gospodarka wzrośnie również o 3,1% w 2021 r., według Komisji Europejskiej, która zniweluje wiele szkód spowodowanych przez Covid-19.

Fale finansowe

Kiedy uderzyła pierwsza fala koronawirusa, kraj dostarczył 300 miliardów złotych w postaci środków płynnościowych, gwarancji i wydatków, aby utrzymać gospodarkę na powierzchni. Kolejny plan działania zakłada dostarczenie około 9-10 mld zł dla przedsiębiorców w czasie drugiej fali wirusa, ponieważ mogłyby zostać wdrożone dalsze działania blokujące – poinformował premier Morawiecki. Dodał: „Całkowity minimalny koszt wyniesie około 9–10 mld zł, ale już wiemy, że jeśli zajdzie potrzeba ogólnopolskiej blokady, koszt ten wzrośnie o 5–10 mld zł”. Spodziewany jest wzrost bezrobocia do 4% w tym roku, następnie 5,3% w przyszłym roku i spadnie do 4,1% w 2022 roku, gdy gospodarka wróci na właściwe tory.

Podsumowując, Polska jest stabilna i gotowa, podczas drugiej fali wirusa, a kraje europejskie jeden po drugim wracają do blokad, aby przetrwać burzę. To, jak polska gospodarka zakończy rok, dopiero się okaże, jednak kraj z pewnością wchodzi na drugą falę z silniejszej pozycji gospodarczej niż wiele innych krajów.

Inwestowanie na polskim rynku

Dla inwestorów szukających okazji na polskich rynkach, niepewność, jaką wywołała pandemia Covid 19, powoduje zmienność rynkową, która stwarza zarówno szanse, jak i ryzyko dla pewnych świadomych inwestorów, którzy handlują na zmienności, czyli wykorzystując ruchy cen instrumentów finansowych w obu kierunkach w postaci kontraktów CFD lub kontraktów różnicowych. Jeśli interesuje Cię handel kontraktami CFD, dobrym miejscem do rozpoczęcia jest poszukiwanie niezawodnego brokera internetowego, który zapewnia bezpieczną platformę handlową i wiarygodność wynikającą z regulacji. Vestle jest regulowanym brokerem internetowym z łatwą w obsłudze platformą handlową i ponad 900 instrumentami finansowymi w ofercie, takimi jak surowce, akcje, indeksy, waluty obce, kryptowaluty i fundusze ETF.

Vestle oferuje wieloletnie dogłębne doświadczenie rynkowe, aby zapewnić klientom doskonałe doświadczenie handlowe, a także handel online za pomocą aplikacji. Wszyscy nowi klienci mają prawo do bezpłatnych materiałów edukacyjnych, w tym szkolenia 1 na 1 z trenerem handlu na żywo, bezpłatnego konta demo, którego możesz użyć do doskonalenia swoich umiejętności handlowych oraz obszernej biblioteki artykułów informacyjnych. Platforma handlowa online Vestle jest wyposażona w szeroki wybór zaawansowanych narzędzi handlowych, w tym sygnały rynkowe, wykresy, wbudowane zarządzanie ryzykiem, takie jak Zatrzymaj Strate i Pobierz oraz wiele więcej.

Jeśli chcesz wypróbować handel online za pomocą aplikacji, pobierz aplikację mobilną Vestle, dostępną zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. Ta przydatna aplikacja umożliwia inwestorom pełną kontrolę nad swoim kontem, dzięki dostępnym narzędziom do zarządzania pieniędzmi i ryzykiem, a także inteligentnym aktualizacjom rynku i dostępowi do obszernego programu edukacyjnego. Handluj w ruchu w najlepszym wydaniu, dzięki innowacyjnej aplikacji Vestle, dostępnej w Apple App Store

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82.99% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.