Menu

Menu

Poczta Polska inwestuje w automaty paczkowe i cyfryzację usług

 Do 2022 r. Poczta Polska chce mieć przynajmniej 2000 automatów paczkowych. Jej strategia kładzie duży nacisk na usługi logistyczne. − Chcemy postawić na rynki wznoszące: rynek paczkowy, rynek e-commerce, chcemy rozbudowywać wygodną sieć umożliwiającą odbiór przesyłek i paczek w punktach – zapowiada Tomasz Zdzikot, prezes firmy.

Podczas konferencji prezes Tomasz Zdzikot zaprezentował nową Poczty Polskiej, która mocno akcentuje rolę usług logistycznych. Jak poinformował, Poczta Polska ma obecnie najbardziej rozbudowaną sieć punktów odbioru w kraju (13,4 tys.). − Współpracujemy z Żabką i Orlenem, chcemy w perspektywie rozwinąć do 20 tys. punktów i zawarliśmy w tym kierunku konkretne umowy − mówi prezes Poczty Polskiej.

Do tej pory Poczta Polska była rozwijana – jak to ujął jej prezes − właściwie tylko w perspektywie rynku listowego. Obecnie spółka wymaga inwestycji w logistykę. W związku z nową strategią zarząd planuje przeznaczyć duże nakłady m.in. na cyfryzację usług.

Podczas konferencji głos zabrał także podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka, który zwrócił uwagę, że w 2020 r. w wyniku pandemii koronawirusa rozwój rynku e-commerce oraz rozwój cyfryzacji usług pocztowych w Polsce przyspieszyły. − Wraz z cyfryzacją rośnie rynek e-commerce, który wprost jest związany z rynkiem KEP (Kurier, Ekspres, Paczka – przyp. red.) wartym 7 mld zł. Poczta Polska musi znaleźć odpowiedź, jak sobie poradzić na tym rynku. Ma wszelkie instrumenty, żeby być na nim liderem − skomentował Andrzej Śliwka.

Minister podkreślił, że Poczta Polska − największy operator na rodzimym rynku, z siecią 7600 placówek, filii i agencji pocztowych − w ciągu swojej 463-letniej historii miała w DNA dostosowywanie się do zmian, co potwierdziła pandemia.

Źródło informacji: PAP

Jedna odpowiedź do “Poczta Polska inwestuje w automaty paczkowe i cyfryzację usług”

  1. Marek pisze:

    Poczta Polska to porażka i żaden paczkomat tego nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.