Menu

Menu

Pierwsze jazdy w Polsce elektrycznym Nissanem Ariya

Najnowszy elektryczny model Nissana zadebiutuje na Torze Modlin. Pierwsze w Polsce jazdy testowe zeroemisyjnego crossovera Ariya zaplanowano w ramach elektromobilnego wydarzenia – EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław. Odbędzie się ono 25 czerwca.

premiera Nissana Ariya

Nissan Ariya to w pełni elektryczny crossover, wyposażony w przełomowe technologie. − Model Ariya otwiera kolejny rozdział na drodze Nissana do pełnej elektryfikacji. Ten flagowy samochód elektryczny pozwoli marce zjednać sobie klientów świadomych ekologicznie, jednak poszukujących w motoryzacji ponadprzeciętnych emocji. Dostępność takiego pojazdu w gamie przyczyni się do sukcesywnego przechodzenia coraz większej liczby kierowców na mobilność w pełni elektryczną – mówi Dorota Pajączkowska, Communication Manager w Nissan Sales CEE.

W duchu japońskiego futuryzmu

Nowy Nissan powstał w duchu ponadczasowego japońskiego futuryzmu. Tym określeniem projektanci pojazdu podkreślają harmonię typowej dla Japonii – ojczyzny Nissana – filozofii opartej o minimalizm, elegancję i subtelność z widoczną, mocno zaakcentowaną nowoczesnością.

Nowatorskie podejście wyraża zarówno stylistyka, jak i kolorystyka pojazdu. Na potrzeby modelu projektanci Nissana opracowali zupełnie nową paletę odcieni nadwozia. Zastosowali również technologię ich nakładania umożliwiającą zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 25 proc.

Model Ariya bazuje na zupełnie nowej platformie stworzonej specjalnie dla pojazdów zeroemisyjnych. Elektryczny układ napędowy umożliwia przeniesienie systemu klimatyzacji pod maskę, a więc w miejsce tradycyjnie zarezerwowane dla silnika spalinowego. Ponadto pozwala zrezygnować z tunelu środkowego. To przekłada się na zauważalne zwiększenie powierzchni użytkowej i całkowicie płaską podłogę. W efekcie jest więcej miejsca na nogi, a interakcja między pasażerami jest łatwiejsza.

Ekologia i wyjątkowe osiągi

Dla naszych klientów będzie to pierwsza okazja, aby na własnej skórze doświadczyć niesamowitego komfortu, osiągów oraz właściwości jezdnych, jakie zapewnia Nissan Ariya. Mamy nadzieję, że osoby, które widziały już model Ariya podczas prezentacji statycznej i zachwyciły się jego wysublimowaną stylistyką, jedynie wzmocnią swoje wrażenia podczas jazdy po torze – mówi Paweł Powalski, EV & Infrastructure Marketing Manager w Nissan Sales CEE.

Nowa platforma podłogowa Nissana Ariya i opcjonalne dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 394 KM oferują przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy. System e-4ORCE zapewnia kontrolę wszystkich kół i pozwala przełączać całą moc między przednią a tylną osią. Dzięki akumulatorom trakcyjnym o pojemnościach 63 kWh i 87 kWh zasięg auta może wynieść nawet 500 km. Szybkie ładowanie (w ok. 30 minut) umożliwia przejechanie do 300 km.

Tor Modlin idealny na imprezę motoryzacyjną

Premierowe jazdy testowe modelem ARIYA odbędą się 25 czerwca na Torze Modlin. Wydarzenie będzie częścią największego w Polsce elektromobilnego show − EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław. Modliński tor daje niemal nieograniczone możliwości organizacji masowych eventów motoryzacyjnych w najwyższym standardzie.

Obiekt składa się z dwóch niezależnych torów. Pierwszy ma 1,2 km i składają się na niego 22 zakręty oraz 8 konfiguracji. Drugi ma 2,4 km oraz 4 płyty poślizgowe, 2,5-metrowe kurtyny wodne oraz bogate zaplecze infrastrukturalne. To doskonałe warunki, aby w bezpieczny sposób sprawdzić możliwości nowego Nissana. Na testach możliwości elektrycznego Nissana zaprezentuje wersja EVOLVE z akumulatorem o pojemności 63 kWh.

Elektromobilność na wyciągnięcie ręki

Promujemy zeroemisyjny transport nie tylko przez pryzmat nowatorskich propozycji legislacyjnych, specjalistycznych analiz, raportów czy konferencji. Chcemy, aby elektromobilność była bliżej Polaków − na wyciągnięcie ręki. W tym celu przygotowaliśmy nieszablonowe wydarzenie, którego nowatorska formuła zachęca do przysłowiowej zabawy e-mobilnością. W ramach EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław odbędzie się szereg atrakcji, które niezdecydowanych przekonają do elektrycznych pojazdów – zapewnia Maciej Gis, kierownik Biura Komunikacji Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Organizatorami EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław są: Fundacja EV Klub Polska oraz PSPA. Wydarzenie odbędzie się w dniu 25 czerwca 2022 roku na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy).

Więcej informacji na www.evexp.pl.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.