Menu
Menu

Nextbase iQ − inteligentny asystent kierowcy już w Polsce

Nextbase, światowy lider w technologii kamer samochodowych, wprowadza na polski rynek swój najbardziej zaawansowany produkt – Nextbase iQ. To kamera samochodowa napędzana sztuczną inteligencją, posiadająca łączność 4G IoT**. Uznana przez prestiżowy magazyn Billboard za najlepszy, nowy system bezpieczeństwa pojazdów. Nextbase iQ posiada w dorobku również prestiżowe wyróżnienie magazynu TIME – Best Innoviation.

kamera iQ 4K

Modele serii iQ występują w 3 wersjach, w zależności od rozdzielczości rejestrowanego obrazu: 1K (1080p), 2K (1440p) i 4K. Wszystkie mają wbudowaną kamerę kabinową, która rejestruje obraz wewnątrz pojazdu. Gamę uzupełnia opcjonalne akcesorium w postaci kamery widoku wstecznego (1440p), rejestrującej obraz za pojazdem.

Pionierskie funkcje kamery

Nextbase iQ oferuje bezpieczeństwo i ochronę, jakiej oczekujemy od najlepszych systemów inteligentnego domu, tyle że na pokładzie samochodu. Oprócz kluczowych funkcji, takich jak GPS, ulepszona widoczność nocna w podczerwieni, obsługiwane przez Picovoice sterowanie głosowe, Nextbase iQ wprowadza wiele pionierskich funkcji. Wśród nich znajdują się:***

 • Zdalny podgląd na żywo w aplikacji Nextbase iQ. Pozwala w każdej chwili sprawdzić, co dzieje się w pojeździe i wokół niego. Ponadto w aplikacji można m.in. przeglądać historię wideo, udostępniać nagrania i uruchomić alarm dźwiękowy.
 • SmartSense Parking. Dostarcza alertów inicjowanych przez radarową technologię świadomości przestrzennej Nextbase. Powiadomienia ostrzegają użytkownika o zagrożeniach w określonym promieniu wokół pojazdu, jak np. obecność ludzi bezpośrednio przy samochodzie. Umożliwia to użytkownikowi monitorowanie, a nawet proaktywne przeciwdziałanie incydentom.
 • Tryb Stróża. Oddaje w ręce użytkownika możliwość otrzymywania alertów, gdy kierowcą jest ktoś inny niż on sam. Wówczas może on być informowany o przekroczeniu prędkości, agresywnym przyspieszaniu lub hamowaniu, podróży poza określony obszar geograficzny. Tryb Stróża jest niezwykle przydatny, gdy przekazujemy auto mechanikowi albo parkingowemu, a także gdy pojazdem kieruje nastoletnie dziecko.
 • Wbudowane sterowanie głosowe „Picovoice”. Umożliwia łatwe sterowanie , (również w języku polskim) nowymi funkcjami bez odrywania rąk od kierownicy.
 • Tryb świadka. W przypadku znalezienia się w niebezpiecznej lub stresującej sytuacji aktywowany głosowo tryb świadka prześle strumieniowo obraz z kamery Nextbase iQ do chmury. Dodatkowo link do transmisji trafi do osoby kontaktowej, która będzie mogła oglądać wideo na żywo. Nagranie w trybie świadka będzie trwać 30 minut, a link do niego będzie dostępny przez 30 dni.
 • Emergency SOS. Automatycznie wyśle powiadomienie do służb ratunkowych z lokalizacją i szczegółami zdarzenia, potencjalnie ratującymi życie po poważnym wypadku.

kamera samochodowa iQ

Nextbase iQ będzie stale ewoluował wraz z nowymi wersjami oprogramowania. Niezależnie od daty zakupu, będzie zyskiwał dodatkowe funkcje. − Nextbase iQ nie przypomina niczego dostępnego obecnie na rynku. Wyznacza nowy punkt odniesienia dla kamer samochodowych. Co więcej, tworzy zupełnie nową kategorię, rozszerzając wysokiej klasy łączność w stylu inteligentnego domu, dla samochodu i udostępnia zaawansowaną technologię każdemu, niezależnie od wieku, typu i wartości pojazdu – mówi Ceri Hill, dyrektor ds. inżynierii w Nextbase.

Instalacja – łatwiejsza niż kiedykolwiek

kamera samochodowa iQ

W zestawie z Nextbase iQ użytkownik otrzymuje zestaw okablowania do złącza OBD, który umożliwia szybką i bezpieczną instalację. Ten sposób podłączenia do zasilania umożliwia korzystanie z poszczególnych funkcji, np. SmartSense Parking, a także zasilanie urządzenia w ruchu bez rozładowywania akumulatora samochodu. Można również podłączyć kamerę Nextbase iQ poprzez skrzynkę bezpieczników, przy pomocy dodanego przez producenta zestawu odpowiednich przewodów. We wszystkich modelach zainstalowano fabrycznie kartę SD Nextbase 64 GB. Dla użytkowników, którzy potrzebują większej pojemności, dostępne są karty SD klasy przemysłowej o pojemności do 256 GB.

Warianty ochrony

Nextbase oferuje użytkownikom modeli serii iQ maksymalną elastyczność przy wyborze subskrypcji. Bezpłatny plan Solo zapewnia użytkownikom najlepszą dostępną obecnie ochronę wideo. Inteligentne funkcje, które wymagają połączenia z siecią 4G, występują w planach Protect (29 zł/miesiąc) i Protect plus (39 zł/miesiąc). Zamiast miesięcznej subskrypcji użytkownicy mogą wybrać plan roczny ze zniżką. Od 1 maja do 31 lipca br. klienci kupujący Nextbase iQ mogą bezpłatnie skorzystać ze specjalnej trzymiesięcznej subskrypcji próbnej* (Protect lub Protect Plus).

Ceny i dostępność

Modele Nextbase serii iQ są dostępne w Polsce za sprawą autoryzowanego dystrybutora marki w naszym kraju – UPUN Sp. z o.o.

 • Nextbase iQ 1K (kamera przednia i kabinowa 1080p) – 1 999 zł
 • model Nextbase iQ 2K (kamera przednia i kabinowa 1440p) – 2 399 zł
 • Nextbase iQ 4K (kamera przednia 4K i kabinowa 1440p) – 2 499 zł
 • Kamera widoku wstecznego Nextbase iQ Rear Camera (1440p) – 799 zł
 • kamera samochodowa Nextbase iQ 4K

* Oferta ograniczona do 31 lipca 2024 r.

** Nextbase współpracuje z Vodafone w całej Europie w celu zapewnienia branżowego połączenia 4G IoT.

*** W zależności od planu subskrypcji.

 

Źródło informacji i zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.