Menu

Menu

Najszybciej rozwijające się spółki technologiczne z Polski w rankingu „Financial Times”

W tegorocznej edycji rankingu „Financial Times 31 spośród tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie pochodzi z Polski. Ponad połowa firm znad Wisły ujętych w zestawieniu reprezentuje sektor nowoczesnych technologii.

 

Ranking „Financial Times” opiera się na porównaniu tempa wzrostu przychodów firm z 33 europejskich krajów z uwzględnieniem lat 2016–2019.

Polska branża IT w czołówce

W zestawieniu 1000 spółek znalazło się 31 polskich przedsiębiorstw. Trzy najszybciej rozwijające się technologiczne spółki z Polski to: Spyrosoft, ITDS Poland oraz Semantive. Sukces polskiej branży IT obrazuje 5. lokata firmy Spyrosoft, która we wskazanym okresie odnotowała wzrost na poziomie 14783,8 proc.

Wysokie przychody przepustką do zestawienia

W tegorocznej edycji rankingu FT1000 obowiązywały nieco inne zasady uczestnictwa. Do zestawienia mogły zakwalifikować się firmy, które w 2016 r. wygenerowały minimum 100 tys. euro przychodu. Jednocześnie ich wynik na koniec 2019 r. nie mógł być niższy niż 1,5 mln euro. Co więcej, w rankingu nie mogą znaleźć się firmy powiązane ze sobą kapitałowo.

Białostocka spółka utrzymuje tempo wzrostu

Już czwarty raz z rzędu w zestawieniu „Financial Times” pojawia się Grupa Kapitałowa TenderHut z Białegostoku. W stosunku do ubiegłorocznego rankingu spółka awansowała o 62 pozycje i uplasowała się na 565. miejscu. Ujęcie w rankingu FT1000 jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. „Financial Times” już czwarty rok z rzędu pokazał nas w gronie najszybciej rozwijających się spółek w Europie. TenderHut jest coraz większą spółką i cały czas utrzymuje dynamiczne tempo wzrostu. To dla mnie powód do dumy – mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut.

Plany debiutu na giełdzie

W tym roku białostocka spółka planuje debiut na New Connect. – Naszym celem jest rozwój na skalę globalną i z roku na rok skutecznie go realizujemy, mimo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Dziś, kiedy jesteśmy w przededniu wejścia na giełdę, chcemy jeszcze więcej, ponieważ zarówno możliwości zespołu, jak i potencjał rynku wskazują na to, że nasza grupa może dołączyć do największych graczy technologicznych w Polsce – mówi Strzelecki.

W ubiegłym roku w zestawieniu pojawiła się także spółka córka wchodząca w skład grupy TenderHut. Mowa o firmie SoftwareHut, która zajęła wówczas pierwsze miejsce wśród polskich spółek technologicznych i 33. Pozycję w ogólnym zestawieniu.

Źródło informacji: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.