Menu

Menu

Na co najczęściej patrzą Polacy przy zakupie mieszkania?

przy zakupie mieszkaniaDeweloperzy nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoimi ofertami – od lat sytuacja na polskim rynku mieszkaniowym prezentuje się świetnie. Realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe, dlatego każdy może wybrać dla siebie coś interesującego. Na co przede wszystkim patrzą Polacy przy poszukiwaniu swojego „M”?

Decyzja dotycząca zakupu mieszkania jest jedną z tych najważniejszych w życiu, dlatego powinna być przemyślana pod każdym względem. Także na lokum trzeba patrzeć perspektywicznie – czy to wystarczające obecnie będzie dobre za kilka lat?

Raport opublikowany przez NBP wskazuje, Polaków stać na coraz większe mieszkania – teraz za średnią krajową pensję możemy pozwolić sobie na niemalże 1 metr kwadratowy nieruchomości. Dodatkowo do zakupu mieszkań zachęcają niskie marże kredytów hipotecznych, które utrzymują się od dłuższego czasu i przekładają się na jeszcze niższe koszty transakcji.

Jednak nawet tak dobre warunki nie mobilizują Polaków do szybkiego podejmowania decyzji, ponieważ z ostrożnością podchodzimy do tematu kupna nieruchomości. W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę swoje potrzeby mieszkaniowe i porównujemy je ze swoimi możliwościami finansowymi. Kluczowym czynnikiem dla wielu jest też lokalizacja oraz dostępna infrastruktura, a także standard wykonania nieruchomości.

Bierzemy też pod uwagę sposoby finansowania, całkowite koszty kredytowania, także kwestie bezpieczeństwa przy kupnie lokalu. Ponadto patrzymy na promocje przygotowywane przez deweloperów niezależnie od tego, czy kupujemy nowe mieszkania w Lublinie czy w Warszawie, ponieważ każda obniżka czy gratis są warte uwagi.

Oczywiście, pojawia się także szereg innych czynników, między innymi mieszkanie musi mieć w sobie to „coś”, co powoduje, że przyciąga nas bardziej niż inne oglądane lokale. W związku z tym każdy z nas podejmuje swoją decyzję zakupową w nieco inny sposób – niezależnie od czynników, na które patrzymy, bardzo ważne jest, aby zapoznać się zawsze z różnymi propozycjami i porównać je ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.