Menu
Menu

Na czym polega wdrożenie Microsoft Dynamics 365?

Firmy, które planują inwestycję w lepszą optymalizację swoich działań biznesowych, często decydują się na wykorzystanie zaawansowanego programu Microsoft Dynamics 365. Aby jednak taka decyzja przyniosła oczekiwany rezultat, należy poznać temat od podszewki tj. zacząć od tego, na czym polega proces wdrażania takiej usługi. Co należy wiedzieć o wdrażaniu Microsoft Dynamics 365?

Microsoft Dynamics 365

Czym jest Microsoft Dynamics 365?

Microsoft Dynamics 365 to specjalne oprogramowanie biznesowe, które coraz chętniej wykorzystują zarówno duże firmy, jak i średni przedsiębiorcy. Jest to system zarządzania w chmurze, który wykorzystuje zaawansowane funkcje do łączenia CRM i ERP. Program składa się z zintegrowanych ze sobą aplikacji, które tworzą unikatowe rozwiązania wspierające rozwój biznesu.

Oczywiście, aby proces ten był rzeczywiście opłacalny, trzeba przeprowadzić dogłębną analizę działań firmowych, a także zweryfikować jej potrzeby. Procedura wdrażania Microsoft Dynamics 365 powinna opierać się na analizie, testowaniu, przygotowaniu danych i kilku innych kluczowych czynnikach.

Wiedza to potęga. Zacznij od analizy potrzeb

Na samym początku spróbujmy ustalić, do jakich konkretnie działań Microsoft Dynamics 365 będzie nam potrzebne. W zależności czy będzie to sektor finansowy, sektor komunikacji czy obszar zarządzania łańcuchem dostaw, zastosowane przez nas moduły będą się od siebie różnić. Ostatecznie jednak MS Dynamics 365 po wyznaczonym celu z pewnością usprawni i zoptymalizuje wszystkie założone przez nas działania.

Nie da się ukryć, że wykorzystanie pełni potencjału MS Dynamics 365 wiąże się z koniecznością zaangażowania w proces jego wdrażania wielu osób – w tym Project Managera, który będzie zarządzać całym pracą zespołu i sporządzi szczegółowy harmonogram działań. Ludzi należy też odpowiednio wyszkolić tak, aby potrafili z systemu korzystać. Poszczególne mechanizmy przydadzą się również w wykrywaniu luk technologicznych. Niestety, całość będzie dość kosztownym przedsięwzięciem. Mówimy bowiem nie tylko o zakupie licencji, ale również o utrzymaniu oprogramowania.

Zbierz wszystkie potrzebne dane

Wdrożenie systemu MS Dynamics 365 będzie wymagało przeniesienia wszystkich kluczowych danych biznesowych, co najczęściej wiąże się również ze zmianami w sieciowej infrastrukturze firmy. Oprogramowanie musi bowiem dysponować odpowiednimi danymi, które powinny być aktualne i zweryfikowane pod kątem przydatności.

Kolejnym krokiem powinien być szczegółowy test nowego systemu. Najlepiej, żeby zajęły się tym wyspecjalizowane osoby. Dlatego też dobrym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z pomocy trenerów, którzy współpracują z Microsoftem. Prawidłowo przeprowadzone testy pozwolą zminimalizować ryzyko pojawienia się błędów oraz wprowadzić szybko niezbędne poprawki.

A co po etapie testów?

Na samym końcu możemy udostępnić gotowe oprogramowanie wszystkim zespołom, które będą mogły z niego korzystać. W efekcie powinniśmy odnotować znaczący wzrost wydajności poszczególnych sektorów. Zbierane dane pomogą nam reagować na zagrożenia i wyciągać wnioski w kontekście korzyści. Ostatecznie, wdrożenie MS Dynamics 365 przełoży się na znacznie lepszą optymalizację biznesu.

Należy pamiętać, że kluczem do sukcesu w tej sytuacji jest dokładne przemyślenie tego, czy rzeczywiście dane oprogramowanie jest nam w tym momencie potrzebne, a także analiza określająca nasze cele i wymagania względem oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. czytaj więcej ROZUMIEM