Menu

Menu

Maszyny wieloczynnościowe wykorzystywane przy produkcji mebli

Jedna maszyna czy kilka? Takie pytanie często zadają sobie przedsiębiorcy, którzy urządzają lub modernizują swój zakład stolarski. Dla wielu odpowiedź jest jedna i brzmi: maszyny wieloczynnościowe. To urządzenia, które składają się z kilku modułów przeznaczonych do płynnego realizowania różnych zadań. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Maszyny wieloczynnościowe najlepiej sprawdzą się w małych i średnich zakładach, które tworzą detale jednostkowo lub krótkie serie i skupiają się głównie na jednym rodzaju obróbki. Jeżeli produkcja odbywa się na większą skalę, to warto zaopatrzyć się w kolejne urządzenie tego typu albo dokupić frezarki czy szlifierki wolnostojące. Wtedy możliwe jest realizowanie kilku zadań w tym samym czasie, a nawet uruchomić produkcję seryjną.

Maszyna wieloczynnościowa

Zalety maszyn wieloczynnościowych

Zwłaszcza w mniejszych, ale ambitnych zakładach dobrym pomysłem jest zakup maszyny wieloczynnościowej. To sprzęt, który pozwoli na przeprowadzanie kompleksowej obróbki drewna bez zlecenia poszczególnych czynności podwykonawcom czy zamawiania gotowych detali. To ogromna oszczędność czasu i pieniędzy pozytywnie wpływająca na końcową cenę produktu. Twoja oferta ma szansę stać się konkurencyjna na rynku, a Ty zyskujesz nowych klientów.

Maszyna wieloczynnościowa ma tę przewagę nad innymi urządzeniami stolarskimi, że zajmuje znacznie mniej miejsca niż one. Wyobraź sobie zakład wyposażony w szlifierkę, grubościówkę, piłę, frezarkę. Tłoczno, prawda? Szczególnie w warsztatach o ograniczonej przestrzeni warto postawić na praktyczne i ergonomiczne rozwiązania. Pozwolą one na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu, a także zapanowanie nad chaosem.

Koszt inwestycji w maszyny wieloczynnościowe

Analizując zalety maszyn wieloczynnościowych, nie sposób nie wspomnieć o kwestiach finansowych. Zakup urządzenia może być sporym wydatkiem, ale wcale nie musi zrujnować Twojego budżetu. Jak to możliwe? Ponieważ możesz kupić sprzęt, który będzie miał bardzo dobre parametry techniczne i bogate wyposażenie, a będzie pochodził z rynku wtórnego. Ale uwaga! Zakupu używanych maszyn stolarskich lepiej dokonać w sprawdzonym źródle, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Porównując koszt zakupu, a także późniejszej eksploatacji (konserwacja, remonty) jednego urządzenia wielofunkcyjnego a kilku, również będzie on niższy.

Dobre maszyny wieloczynnościowe znacznie usprawniają prace warsztatowe, pozwalając na szybszą produkcję detali z drewna. Uzyskanie dobrego tempa produkcji, a także wysokiej powtarzalności elementów sprawia, że te rozwiązania są chętnie wykorzystywane w branży meblarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.