Menu

Menu

Kurtka przeciwdeszczowa, czyli komfort pracy podczas niesprzyjającej aury

Kurtka przeciwdeszczowa

fot: Wurth

artykuł sponsorowany

Odpowiednia odzież robocza, obowiązkowa w wielu miejscach pracy, to nie tylko wymóg przepisów BHP, ale także udogodnienie, którego zadaniem jest zwiększenie komfortu pracy  pracy w różnych, często trudnych, warunkach.

Kurtki przeciwdeszczowe to przydatny element wyposażenia tych, którzy swoje obowiązki wykonują na zewnątrz, nawet wtedy, gdy pada deszcz. Chcesz jak najlepiej zadbać o swoich pracowników i poszukujesz dla nich odpowiedniego wyposażenia? W tym artykule znajdziesz informacje o kurtkach przeciwdeszczowych, które przydadzą się nie tylko podczas pracy.

Coś dla drogowców, pracowników budowlanych i wielu innych

Jak wiadomo, najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu odzieży jest nieprzemakalny materiał. Jeżeli dodatkowo wyróżnia się on odpowiednią oddychalnością, a więc sprawia, że ciało nie będzie się nadmiernie pocić, można mieć pewność, że będzie to dobry zakup. Modele tego typu powinny także mieć odpowiednio uszczelnione szwy, a także duży, wyposażony w ściągacze kaptur. Poszukując kurtek, które przydadzą się głównie do pracy, warto sprawdzić czy spełniają normę EN 343.

Zgodnie z nią, odzież wykazuje odporność na ciśnienie, jaki wywiera nacisk słupa wody, rozerwanie, a także posiada zdolność odprowadzania potu. Kurtki przeciwdeszczowe bhp przydadzą się więc podczas prac wykonywanych wtedy, gdy pada zarówno mniej intensywny, jak i ulewny deszcz. Na czas późnej jesieni i wczesnej zimy, kiedy trzeba chronić ciało nie tylko przed wilgocią, ale także przed chłodem, warto zapewnić pracownikom kurtki przeciwdeszczowe wyposażone w odpinaną podszewkę termiczną. Wybierając odzież wykonaną z bawełny powlekanej poliuretanem, która dodatkowo jest pokryta nieprzemakalną, poliestrową powłoką, mamy gwarancję dobrej ochrony przed przemakaniem. Akrylowa podszewka z kolei zatrzymuje ciepło, dzięki czemu zapewnia komfort podczas niskich temperatur.

Kurtki przeciwdeszczowe nie tylko dla pracowników fizycznych

Jeżeli pracownik tylko część swoich obowiązków wykonuje na zewnątrz, a więc jest w mniejszym stopniu narażony na wilgoć  niż osoby, które wykonują zawody opisane powyżej, wówczas kurtki z tkaniny hydrofobowej będą rozwiązaniem idealnym. Materiał ten nie przepuszcza wilgoci, a jednocześnie wygląda stylowo, dlatego jeżeli dodatkowo wybierzemy odpowiedni krój, kurtka nie będzie znacznie różnić się od tych, noszonych podczas bezdeszczowej aury. Dużą popularnością cieszą się także uniwersalne kurtki całoroczne, które sprawdzą się dobrze nie tylko podczas deszczu, ale także będą w odpowiedni sposób chronić przed wiatrem i zimnem. Wykonane z materiałów wiatroszczelnych i hydrofobowych, zapewniają komfort o każdej porze roku.

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości kurtek przeciwdeszczowych lub odzieży bhp i jesteś zainteresowany zakupem hurtowym, zajrzyj na: https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produktow/Kurtka-przeciwdeszczowa/311105040807.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/ i zapoznaj się z asortymentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.