Menu

Menu

Które inwestycje oferują największą stopę zwrotu?

Jeśli chcemy uzyskać wysoką stopę zwrotu, lokaty bankowe, obligacje i apartamenty nie są najlepszym pomysłem – dają do 10% zwrotu. Najbardziej opłacalne jest umiejętne inwestowanie na giełdzie oraz inwestycje w produkcje filmowe, nowe technologie czy przedmioty kolekcjonerskie.

Inwestycja w akcje

Inwestycje na giełdzie dają zwrot w wysokości około 15%, często więcej. Trzeba jednak mieć ogromną wiedzę o danym rynku oraz doświadczenie. Warto skorzystać z pomocy zaufanego doradcy finansowego, co jednak oczywiście pomniejszy nasz zysk. Przy inwestowaniu w akcje trzeba być ostrożnym. Kupując dany produkt finansowy cały czas musimy obserwować, jak wygląda sytuacja na giełdzie – potrafi drastycznie się zmienić w ciągu kilku sekund.

Produkcje filmowe

W przypadku inwestycji filmowych stopa zwrotu zależy oczywiście od powodzenia danej produkcji – jest trudna do przewidzenia, nawet jeśli zainwestujemy w dobrze zapowiadającą się produkcję. Wszystko może jednak okazać się fiaskiem i możemy niewiele zarobić, całkiem realny jest jednak zysk w okolicach 20% włożonego kapitału.

Produkty inwestycyjne

Nie mając doświadczenia możemy skorzystać z programów oferowanych przez banki, inwestujące na przykład w złoto, platynę czy ropę naftową, oferujące zwrot w zakresie 15-30%. Taki zwrot jest jednak obwarowany pewnymi warunkami – często zwrot do portfela konsumenta oferowany jest jedynie wtedy, kiedy realny zwrot z inwestycji będzie się mieścił w pewnym zakresie – jeśli jest wyższy lub niższy, nie otrzymamy nic.

Fundusze inwestycyjne

W ramach programów inwestycyjnych mamy możliwość inwestowania zarówno w bezpieczne produkty, dające niewielki zysk, jak i bardziej ryzykowne akcje. Jeśli uważnie śledzimy wiadomości z giełdy, fundusze inwestycyjne mogą nam dać 15-30% stopę zwrotu. Nie jest potrzebna tak duża wiedza, jak w przypadku samodzielnej gry na giełdzie, jednak warto orientować się w tym, co dzieje się aktualnie na rynku, aby odpowiednio zdywersyfikować wpłacone środki.

Największa stopa zwrotu: ponad 30%

Dobrze można zarobić na przedmiotach kolekcjonerskich – takie inwestycje dają kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent zwrotu.

Informacje przedstawione w powyższym artykule zostały zaczerpnięte ze strony Open Finance.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.