Menu

Menu

Kto może dostać kredyt w banku?

Pożyczanie pieniędzy od banku jest bardzo popularną metodą dofinansowania domowego budżetu. Niestety może się zdarzyć tak, że potrzebne będzie pożyczenie pieniędzy na nagłą potrzebę.

Nie każdy ma kilkanaście tysięcy oszczędności, albo też nie ma możliwości pożyczyć takiej kwoty od rodziny i znajomych, gdy znajdzie się w trudnej sytuacji. Wtedy z pomocą przychodzi bank. Ale jakie są warunki?

Kto może dostać kredyt w banku

Kto może dostać kredyt w banku?

Niestety nie każda osoba może dostać kredyt. Jednak bardzo wiele osób ma na to szansę. Zdarza się też, że bank proponuje pożyczenie niższej kwoty niż wnioskowana, aby kredytu udzielić. Ma to na celu zagwarantowanie, że kredytobiorca będzie w stanie spłacić taki kredyt bez problemu z domowym budżetem.

Banki chcą mieć klientów, którzy poważnie podchodzą do spłacania swoich zobowiązań, ale też takich, których na to stać. Dlatego każdy bank ma swoje własne warunki, po których spełnieniu zaakceptuje wniosek o kredyt złożony przez klienta. Pierwszym warunkiem, który jest obligatoryjny w świetle prawa jest ukończenie przez kredytobiorcę 18 lat, ponieważ w tym wieku nabywa się zdolność do czynności prawnych. Taką czynnością jest między innymi podpisanie umowy kredytowej. Jednak większość banków znacznie podwyższa minimalny wiek kredytobiorcy do 21, czasem nawet 23 lat, ponieważ osoba w tym wieku ma po prostu większą zdolność kredytową i możliwe jest, że ma już stałą pracę oraz osiąga stałe dochody.

I właśnie kryterium dochodowe to kolejna rzecz, jaką biorą banki pod uwagę. Aby dostać kredyt trzeba mieć stałe dochody. Najchętniej akceptowane są dochody z tytułu umowy o pracę, ale niektóre banki akceptują też dochody z umów cywilnoprawnych. Składając wniosek o kredyt trzeba więc dołączyć dokument potwierdzający wysokość dochodów. Podaje się też koszty życia oraz innych zobowiązań finansowych. Na tej podstawie bank wylicza zdolność kredytową. Im wyższa zdolność, tym wyższy kredyt można dostać.

Banki obligatoryjnie sprawdzają też bazy danych jak Bankowy Rejestr, BIK oraz KRD. W ten sposób potwierdzają czy klient jest wiarygodny i w przeszłości nie miał problemów ze spłatą swoich zobowiązań albo czy nie ma długów.

Jak szukać najlepszych ofert?

Jeśli interesuje nas na przykład kredyt na 15 tysięcy złotych warto sprawdzić wszystkie dostępne oferty tutaj https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-15-tysiecy/. Możliwość sprawdzenia na jednej stronie aktualnych ofert sprawia, że nie tylko zdobędziemy wiedzę, w którym banku kwalifikujemy do wzięcia kredytu, ale też poznamy dokładne koszty i sami będziemy mogli wybrać, który kredyt nam się najbardziej opłaca.

Kredyty dla młodej firmy 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.