Menu

Menu

Kredyt gotówkowy 0% w jakim banku?

Kredyt gotówkowy 0% jest bardzo często poszukiwany przez osoby, które chcą dostać jednorazową pożyczkę na dowolny cel. Według polskiego prawa maksymalne oprocentowanie kredytów i  pożyczek nie może być wyższe niż 10%, czyli nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej.

Kredyt gotówkowy 30% jest więc za wysoki i najczęściej dotyczy takich firm jak parabank. Sprawdźmy, kiedy kredyt gotówkowy może wynosić 0%.

Kredyt 0%

Kredyt gotówkowy 0% — warunki

Bankiem, który daje konsumentom możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy 0%, jest Getin Bank. Jest on przeznaczony dla obecnych klientów i można go otrzymać online. Ma on jednak swoje ograniczenia. Taka darmowa pożyczka posiada maksymalną kwotę wynosząca 5000 zł. W przypadku wnioskowania o kredyt, nie trzeba okazywać zaświadczenia o dochodach. Bank sprawdza wyłącznie nasze dane numerze PESEL, w celu zweryfikowania, czy nie widniejemy na liście dłużników w KRD i sprawdzenia historii kredytowej. Za udzielenie pożyczki nie ponosimy żadnych kosztów. Nie są naliczane również opłaty np. za ubezpieczenie kredytu. W niektórych bankach jednak kredyt gotówkowy 0% nie oznacza, że pożyczka jest całkowicie darmowa. Bardzo często kredyt posiada RRSO 0%, ale pobierana jest prowizja za udzielenie pożyczki, która jest równa 5% od pożyczonej kwoty.

W czasie starania się o kredyt gotówkowy 0% bank nie potrzebuje naszego zaświadczenia o zarobkach. Wystarczy jedynie oświadczenie, które samodzielnie napiszemy. W nim musimy zawrzeć wysokość miesięcznych dochodów z różnych źródeł, również z tytułu umowy o pracę czy umowy zlecenie oraz zasiłków lub renty. Finansowanie można otrzymać również na podstawie PIT-11, czy PIT-40 za poprzedni rok. Miesięczna rata za pożyczkę 5000 zł wynosi 500 zł, jeśli zdecydowaliśmy się na kredyt gotówkowy 0% na krótki okres.

Kredyt RRSO 0% można otrzymać również online, bez potrzeby wizyty w oddziale banku. W tym celu należy wypełnić wniosek online o kredyt 0% RRSO, w którym musimy zawrzeć takie informacje, jak nasze dane osobowe, tzn. imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL oraz numer konta bankowego, na który mają zostać przelane nasze środki.

Kredyt RRSO 0% — kiedy otrzymamy środki?

Najczęściej przy stosunkowo niskich kwotach kredytu nasz wniosek powinien być zweryfikowany bardzo szybko. W wielu przypadkach już po jednym dniu roboczym zauważymy dodatkowe środki na naszym koncie. Na adres e-mail, który podaliśmy we wniosku, powinna dojść również umowa kredytowa, a także harmonogram spłaty rat kredytu. Dzięki temu będziemy wiedzieli, w jakim terminie powinniśmy zapewnić sobie środki na koncie i wykonać przelew. Dla naszej wygody można również ustawić automatyczną spłatę rat kredytu, aby w danym dniu miesiąca środki z konta bankowego były automatycznie przelewane w celu spłacenia naszego zobowiązania.

Kiedy kredyt 0% ma dodatkowe opłaty?

Czasem kredyt RRSO 0% wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dzieje się tak, w momencie kiedy zdecydujemy się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. W przypadku okresu kredytowania od 6 do 24 miesięcy, z naszego konta może zostać pobrana dodatkowa opłata. Przy dłuższym okresie spłat rat oprocentowanie wzrasta nawet do 9.99%. Należy sprawdzić, czy w umowie kredytowej, którą chcemy podpisać z firmą, nie jest zawarta wzmianka o dodatkowym ubezpieczeniu zobowiązania. Przy niskich kredytach gotówkowych ubezpieczenie nie zawsze jest konieczne i wymagane przez wszystkie instytucje.

Kredyt 0% — zalety

Kredyt RRSO 0% wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim zazwyczaj jest nisko oprocentowany w przypadku kredytu z ubezpieczeniem. Można łatwo uzyskać go bez dodatkowych formalności, a okres kredytowania wynosi nawet 24 miesiące. To łatwy sposób na uzyskanie gotówki w szybkim czasie, dlatego chętnie korzystają z niego osoby chcące pilnie podbudować swój budżet.

Kredyt 0%  RRSO — wady

Chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy 0% warto pamiętać, że niektóre instytucje pobierają dodatkowe opłaty. Tego typu informacje znajdziemy w regulaminie banków oraz w umowie kredytowej. Pamiętajmy, aby jej warunki zostały spokojnie przeczytane przed podpisaniem dokumentów. Wielokrotnie zdarza się, że klienci pochopnie podejmują decyzje o zawarciu umowy z bankiem, nie zapoznając się odpowiednio z jej warunkami. W wyniku tego okazuje się, że zaciągając kredyt, musimy dodatkowo uiszczać prowizje czy inne opłaty, np. te związane z wykupieniem polisy ubezpieczeniowej. Każdemu z nas zależy na tym, aby oferta, z której korzystamy, przynosiła nam jak najwięcej korzyści. Z tego powodu decyzja o zaciągnięciu kredytu 0% i podpisaniu umowy powinna zostać podjęta roztropnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.