Menu

Menu

Kosze na śmieci w mieście – nowoczesne rozwiązania

Dbając o czystość miasta, niezwykle ważne jest, aby zapewnić mieszkańcom odpowiednią ilość koszy na śmieci. Uliczne kosze na śmieci znacząco różnią się od tych, które mamy w domu, w kuchni lub w łazience. Ich projekt powinien uwzględniać architekturę otoczenia oraz rodzaj zastosowanych elementów małej architektury. Dobrze dopasowane będą tworzyć spójną całość. Jak więc znaleźć idealne kosze uliczne na śmieci? Jakie będą lepsze – kosze plastikowe, metalowe, a może betonowe? Z pokrywą czy bez? Jedno- czy kilkukomorowe? Sprawdźmy!

Kosze na śmieci

Czym powinny wyróżniać się kosze na odpady?

Każde miasto posiada bogatą historię, którą głównie widać w jego zabudowie. Piękne zabytki stanową cenną wartość, o którą mądry zarządca czy inwestor będzie dbał. Zwykle takie miejsce staje się też atrakcyjne turystycznie.

Z tego względu, okolicę wyposaża się w różne elementy małej architektury, służące ludziom odwiedzającym te punkty. Należą do nich oczywiście miejskie kosze na śmieci. Powinny one wyglądem i stylem wykonania pasować do otoczenia.

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli koszy zewnętrznych, które można wykorzystać w nowoczesnej przestrzeni miejskiej lub na starówce. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy pod względem wizualnym, pamiętajmy, aby był to produkt wysokiej jakości.

Kosze na śmieci

Betonowy kosz na śmieci KT119 wyróżnia się elegancją i wysoką jakością fot. eko-asklepios.pl

Zewnętrze kosze na śmieci muszą wytrzymać różne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dobrze więc, by były wykonane z solidnych materiałów, odpornych na negatywne czynniki oraz upływ czasu.

Jakie rodzaje pojemników są najczęściej stosowane?

W zależności od potrzeb wizualnych i użytkowych, istnieją różne rodzaje pojemników na śmieci, wykorzystywane zarówno w miejscach publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Jeżeli nie wiemy, na jaki model kosza na śmieci na zewnątrz się zdecydować, zobaczmy, co możemy znaleźć w sklepach. Sklep eko-asklepios.pl oferuje szeroki wybór koszy ulicznych.

Kosze okrągłe

Okrągłe kosze na odpadki to częsty widok w parkach, centrach miast, na przystankach autobusowych, dworcach czy w strefach wypoczynku. Mogą to być kosze betonowe, metalowe lub ze stali nierdzewnej. Wszystkie wymienione odznaczają się stabilnością i odpornością. Będą pasować do zabytkowego otoczenia, gdyż ich owalny kształt dodaje im delikatności i elegancji.

Kosze na śmieci

Kosz uliczny KU074 – elegancki wygląd i prostota formy fot. eko-asklepios.pl

Kosze kwadratowe

Kwadratowe kosze na śmieci to, obok okrągłych, kolejne równie popularne modele spośród małej architektury miejskiej. Prosta forma i mocna konstrukcja sprawiają, iż wytrzymają wiele lat w nienaruszonym stanie.

Kosze na śmieci

Kosz na śmieci z betonu architektonicznego KB302 fot. eko-asklepios.pl

W sprzedaży są dostępne kwadratowe kosze metalowe lub betonowe. Doskonale wkomponują się w nowoczesną architekturę, przy nowych inwestycjach deweloperskich, nowoczesnych biurowcach czy w centrum miasta.

Kosze do segregacji odpadów

Tam, gdzie ekologia odgrywa kluczową rolę, nie może zabraknąć koszy na śmieci do segregowania odpadów. Zazwyczaj są to kosze trzykomorowe, gdzie każda komora przeznaczona jest do innego rodzaju odpadów (najczęściej szkło, papier, plastik).

Kosze na śmieci

Kosze do segregacji odpadów PZ037 fot. eko-asklepios.pl

Kosze na śmieci do segregacji odpadów mogą być plastikowe lub metalowe na kółkach. Zwykle też posiadają pokrywy. To niezbędny element wyposażenia każdego osiedla. Kosze do segregowania odpadów ułatwiają wyrzucanie śmieci w ustalonym przez miasto porządku.

Te, które posiadają kółka, są mobilne i zdecydowanie łatwiej je opróżniać pracownikom miasta.

Wybierz piękne kosze do aranżacji przestrzeni w mieście i nie tylko

Choć mogłoby się wydawać, że kosze parkowe oraz miejskie na odpadki to coś, co nie ma większego znaczenia aranżacyjnego, ich dopasowanie do przestrzeni ma duży wpływ na wizualny odbiór całości. Mogą one zdobić lub szpecić okolicę.

Dlatego podczas aranżacji wybranej strefy w mieście, warto starannie wybrać eleganckie kosze, które będą pasować do innych elementów, jak chociażby ławek parkowych.

Szeroką ofertę miejskich koszy na śmieci, a także koszy do segregacji odpadów znajdziesz w sklepie Eko-Asklepios. Wszystkie oferowane produkty są wykonane z najwyższą starannością i zaprojektowane z myślą o wygodnym i funkcjonalnym użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.