Menu

Menu

Jak wygląda współpraca z wypożyczalnią dźwigów i manipulatorów?

Korzystanie z wypożyczalni sprzętów ciężkich to obecnie popularna i szybka forma rozbudowywania swojej floty pojazdów. Z opcji wynajmu chętnie korzystają firmy, które chcą realizować szerokie spektrum działań, ale niekoniecznie chcą inwestować środki w zakup nowego dźwigu czy manipulatora. Jak wygląda współpraca z wypożyczalnią? I dlaczego warto wziąć ją pod uwagę?

wypożyczalnia dźwigów

Zapoznanie się z asortymentem wypożyczalni maszyn

Nie każda wypożyczalnia maszyn i sprzętu ciężkiego oferuje klientom takie same warunki współpracy. Dlatego, przed wybraniem konkretnej firmy, warto dokładnie zapoznać się z asortymentem, jakim dysponuje. Czy w jej flocie są pojazdy spełniające Twoje oczekiwania?

Czy stawki są przejrzyste, adekwatne do jakości świadczonych usług?

Dobrze jest postawić na współpracę z partnerem, który rozumie Twoje potrzeby. Jeżeli szukasz dźwiga z ssawkami do montażu okien, sprawdź, czy usługodawca realizuje zlecenia dla szklarzy. Podobnie jest z układaniem dachów i innymi pracami budowlanymi. Jeżeli potrzebujesz nie tylko maszyny, ale też doświadczonego operatora z kwalifikacjami – również zapytaj o to, czy możesz go zatrudnić w roli podwykonawcy.

Wynajęcie mini żurawia pozwala na przetestowanie możliwości urządzenia w realnym środowisku. W ten sposób, gdy zechcesz kupić sprzęt na własność w przyszłości, będziesz już wiedział, jakimi kryteriami się kierować i co wybrać.

wypożyczalnia dźwigów

Wysłanie zapytania o obowiązujący cennik

Sporo na ten temat powinieneś dowiedzieć się jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. Dobrą i cenioną praktyką jest możliwość skorzystania z darmowej i niezobowiązującej wyceny. Prośbę o nią można wysłać drogą mailową lub za pośrednictwem formularza online. Konsultant w odpowiedzi wysyła ofertę handlową i kosztorys usług, którymi jest zainteresowany klient. To stwarza przestrzeń do dalszych negocjacji. Pozwala też podjąć decyzję w oparciu o realne dane.

Jakie zadania realizuje firma?

Sprzęt, którym dysponuje wypożyczalnia, zazwyczaj jest przeznaczony do realizowania konkretnych zadań. Dlatego dowiedz się, czy flota zawiera wyspecjalizowane pojazdy takie jak dźwigi, manipulatory i przyssawki do szkła. Będziesz wiedział, czy warto podejmować współpracę z tym konkretnym przedsiębiorcą.

Zazwyczaj żurawie są wykorzystywane w wielu pracach związanych z przenoszeniem ciężkich przedmiotów, demontażem kominów, montażem szamb, pieców, bram, zbiorników, przeładunkiem kontenerów, stawianiem słupów elektrycznych, a nawet usuwaniem powalonych drzew i pomocą drogową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.