Menu
Menu

Jak faktoring może pomóc rozwinąć Twój biznes?

W jaki sposób przedsiębiorstwa mogą chronić się przed widmem zatorów finansowych. Jeszcze kilka lat temu jedynym realnym rozwiązaniem było zadłużenie się w ramach kredytu bankowego, który wprawdzie zasilał kasę firmy, ale w długim okresie generował znaczne koszty. Dzisiaj jednak rozwiązaniem może być faktoring – usługa, która zapewni szybki napływ środków pieniężnych bez dodatkowego obciążania finansów firmy. Jak? Sprawdźmy to.

faktoring

Czym jest usługa faktoringu?

Każdy z nas z pewnością przynajmniej raz słyszał o powszechnym problemie zatorów finansowych, które skutecznie hamują rozwój małych przedsiębiorstw, a co za tym idzie, ograniczają możliwość ich rozwoju, a w skrajnych przypadkach przyczyniają się do ich upadłości.

Wyobraźmy sobie sytuację – mała, rodzinna firma od kilku lat jest w stanie utrzymać stałe zyski za pośrednictwem dużej firmy, która zleca pracę na zasadzie podwykonawstwa. Jeśli znaczna część przychodów małej firmy pochodzi ze współpracy z dużym podmiotem, chcąc nie chcąc ta uzależnia się od niego. W wielu branżach niestety wciąż panuje zwyczaj wystawiania faktur z długim terminem płatności, sięgającym 30, 60, a nawet 120 dni. Dla małej firmy może to być kłopotliwe, gdyż brak środków, które mają wpłynąć dopiero za 2 lub 3 miesiące hamuje nie tylko rozwój firmy i możliwość brania kolejnych zleceń, ale także ogranicza możliwość regulowania takich zobowiązań, jak wynagrodzenia czy koszty podatkowe.

Z pomocą przychodzi faktoring. Czym on jest? To usługa, w ramach której faktor, czyli firma świadcząca usługę faktoringu, uzyskuje prawo do dysponowania wydaną przez nas fakturą w zamian za przelew określonej kwoty na nasze konto. Kwota ta stanowi wartość faktury pomniejszoną o prowizję faktora, który w taki sposób finansuje swoją działalność.

Jak faktoring pomoże w utrzymaniu optymalnej płynności finansowej?

Faktoring to przede wszystkim odpowiedź na palący problem środków, które są nam należne z tytułu wyświadczonej usługi lub sprzedanego produktu, ale nie są fizycznie w naszym posiadaniu. Jak wcześniej wspomniano, to może prowadzić do chwilowych, a nawet długotrwałych problemów z utrzymaniem płynności finansowej.

Faktoring zapewniany przez https://pragmago.pl może rozwiązać ten problem. Wystarczy kilkanaście minut, by otrzymać informację o warunkach współpracy i w przypadku ich zaakceptowania, faktura z długim terminem zapadalności zostanie sfinansowana przez faktora, a pieniądze pojawią się na naszym koncie bankowym. Optymalna płynność finansowa to nie tylko poczucie bezpieczeństwa – to także możliwość reagowania na zmiany i potencjał do podejmowania kolejnych zleceń, które zapewnią nam rozwój firmy.

Dla kogo usługa faktoringu jest najlepszym rozwiązaniem?

Kto powinien zainteresować się usługą faktoringu? Przede wszystkim wszystkie małe organizacje, które przynajmniej raz doświadczył negatywnych skutków zatoru finansowego. Utrata zaufania pracowników, problemy związane z regulowaniem zobowiązań finansowych i podatkowych, ograniczone możliwości podejmowania nowych zleceń – to sytuacje, które dotykają coraz większą grupę firm z branży budowlanej, transportowej, ale także handlowej.

Faktoring to usługa dedykowana wszystkim organizacjom, które cenią sobie przede wszystkim stabilność w finansach i dobre relacje ze swoimi klientami. Problemy z zalegającymi należnościami nie będą już problemem, jeśli zdecydujemy się na faktoring.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.