Menu

Menu

Inwestycje w magazyny na wynajem – czy się opłaca?

Czy warto inwestować w magazyny na wynajem? Okazuje się, że jest to jeden z ciekawszych sposobów lokowania swoich środków w nieruchomości. Prawda, że istnieją tu też ryzyka, ale być może nadzieja na duży zysk może być silniejsza. Z pewnością warto dowiedzieć się więcej o takim sposobie inwestowania.  

Inwestycje w magazyny w dobrej lokalizacji mogą być ciekawym sposobem na dywersyfikację własnego portfela inwestycyjnego. Z pewnością bardzo ważne jest jednak zapoznanie się ze specyfiką rynku tak, by możliwie najlepiej ulokować własne pieniądze. Dużą pomocą może być skorzystanie z pomocy specjalistów takich, jak choćby Property Management.

inwestycje w magazyny

Inwestycje w nieruchomości komercyjne i ich rodzaje

Idea lokowania swoich środków w nieruchomości jest dość popularna w ostatnich latach. Także w czasach pandemii i coraz wyższej inflacji za bardzo kuszące uchodzą inwestycje w rynek nieruchomości. Przede wszystkim chodzi tu o rynek mieszkań na wynajem, ale nie warto ograniczać się do tego, w co lokują swoje pieniądze liczni inwestorzy. Ciekawym pomysłem są także inwestycje w nieruchomości na wynajem. Mogą one dotyczyć:

  • Powierzchni usługowo-handlowych: chodzi tutaj o lokale użytkowe, czyli powierzchnie przeznaczone do prowadzenia kawiarni, restauracji czy sklepów. Nie każda z osób chcących prowadzić takie biznesy może dysponować odpowiednim lokalem. To szansa dla tych, którzy są gotowi zainwestować.
  • Powierzchni biurowych: siedziba ceniącej się firmy powinna znajdować się w reprezentacyjnej i dobrze dostępnej lokalizacji. Musi być też odpowiednio przestronna i właściciele przedsiębiorstw są w stanie za to zapłacić.
  • Powierzchni magazynowych: przestrzenie magazynowe są coraz bardziej potrzebne z uwagi na specjalizację przedsiębiorstw. Miejsca do przechowywania potrzebują firmy logistyczne, produkcyjne i handlowe. Przestrzeni takiej będzie potrzeba coraz więcej.

Warto się przyjrzeć szczególnie ostatniej opcji. Trafiona inwestycja w powierzchnie magazynowe może być doskonałym pomysłem. Jakie ma zalety i wady?

Inwestycje w magazyny na wynajem. Czemu mogą procentować w przyszłości?

Inwestycje w magazyny na wynajem mogą być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy, ale nie zawsze finał jest zgodny z oczekiwaniami. Problemem jest zwłaszcza niedopasowanie oferowanej wielkości przestrzeni magazynowej do potrzeb klientów. Niekoniecznie z dużym zainteresowaniem spotkają się magazyny o największych powierzchniach, które są bardzo drogie jeśli chodzi o wynajem (o wielkości pow. 500 m²). Jednocześnie istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na mniejsze powierzchnie (do 100 m²). Ciekawym rozwiązaniem są też systemy pozwalające na szybką regulację wielkości magazynu.

Bardzo ważnymi elementami, które wpływają na rentowność inwestycji są:

  • Lokalizacja magazynów.
  • Stan techniczny magazynów.
  • Warunki przechowywania i wymagania, które mają w tym względzie lokalni przedsiębiorcy lub potencjalni klienci.

Niewątpliwie dużą szansą dla inwestycji w powierzchnie magazynowe stał się rozwój rynku e-commerce podczas pandemii. Należy spodziewać się kontynuacji pozytywnych trendów w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.