Menu
 • Menu

  Inwestycja w wynajem – dom i ogród, które kuszą

  Mieszkania cały czas drożeją, ale to nie oznacza, że brakuje kupców. Klienci indywidualni szukają własnych czterech kątów, ale ci, którzy są dobrze obeznani z rynkiem nieruchomości, doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że kupno mieszkania to okazja do zarobku. Dochód pasywny, czyli coś o czym marzy wielu z nas, a co można osiągnąć właśnie wynajmując nieruchomości – zarówno mieszkania, jak i domy. Te ostatnie są trudniejsze w wynajmie, ale można sprawić, że znajdą równie wielu chętnych, co w przypadku mieszkań. Co zrobić, by dom zachęcał najemców?

  meble ogrodowe

  Dla kogo?

  Popyt na mieszkania jest bardzo duży. Ci, którzy mogą pozwolić sobie na kredyt lub mają odłożoną gotówkę, szybko decydują się na kupno nawet kawalerki. Wciąż jednak spora grupa osób stawia na wynajem, ze względu na brak zdolności kredytowej w wystarczającej kwocie. Na wynajem decydują się studenci, którzy wyjeżdżają uczyć się do innego miasta. Wynajem jest obecny wśród pracowników dużych firm, poszukujących lokum będącego w stanie pomieścić większą ilość osób, na czas delegacji, pracy w innym mieście.

  Jeśli do dyspozycji mamy dom, jego sprzedaż idzie dość ciężko bądź rozważamy, w jaki sposób uzyskać dochód pasywny, wynajem będzie doskonałą propozycją. Dom można oferować na wynajem całym rodzinom lub grupom zaprzyjaźnionych osób, które cenią sobie przestrzeń i dostęp do ogrodu.

  Tego ostatniego nie uświadczymy bowiem mieszkając w blokach. Ten sam dom znajdzie chętnych najemców, gdy zostanie podzielony na oddzielne mieszkania. Właściciele mogą także zadecydować, że będą zamieszkiwać jedno piętro, a drugie wynajmą studentom lub samotnie mieszkającym osobom pracującym.

  Jeśli wiemy już, do kogo będziemy kierować swoją ofertę, musimy pomyśleć o przygotowaniu domu i ogrodu w taki sposób, by zachęcał do zamieszkania w nim. Nie musi to oznaczać dużych wydatków. Czasami wystarczą kosmetyczne zmiany, naprawa dotychczasowych usterek, zmiana aranżacji, by stworzyć metaforyczne coś z niczego.

  Zadbaj o dom i ogród

  Sprawnie działające sprzęty, uniwersalne wyposażenie, ale i klimat, który sprawia, że najemcy mogą czuć się jak u siebie, a nie w obcym miejscu. Tylko tyle albo aż tyle jest potrzebne, by zainteresować potencjalnych najemców. Zadbanie o wnętrza jest równie ważne, co wypielęgnowany i funkcjonalny ogród.

  Jeśli rodzina czy grupa znajomych rozważają opcję wynajmu dużego mieszkania bądź domu o podobnym metrażu, praktycznie urządzony ogród będzie atutem przeważającym na stronę domu.

  Tutaj mogą bawić się dzieci, podczas gdy rodzice będą je mieć na oku. Rodzina, ale i grupa znajomych mają szansę spędzać czas na świeżym powietrzu, przy grillu, wieczornych rozmowach, bez konieczności inwestowania w rezerwowanie stolików w pubach, barach czy restauracjach, by wspólnie się pobawić. „Domówki” przenoszące się do ogrodu, są o wiele bardziej doceniane.

  To dlatego tak dużą uwagę zwraca się na pielęgnację i urządzenie zielonej przestrzeni. Nie może w niej zabraknąć ozdobnej roślinności. Niezbędne są meble ogrodowe dostosowane do aranżacji ogrodu, ale i wykonane z materiałów, które przetrwają intensywną eksploatację. Do tego miejsce do zabaw, domek narzędziowy, w którym będą przechowywane sezonowe artykuły, a miłośnicy majsterkowania znajdą przestrzeń, by oddawać się swoim artystycznym pasjom.

  Nie ilość i cena, lecz jakość

  Zamiast iść w ilość elementów wyposażenia, futurystyczne kształty, jaskrawe kolory i wszystko to, co najmodniejsze, lepiej postawić na wysoką jakość. Materiały, na których bazują meble ogrodowe czy wyposażenie każdego pomieszczenia, powinny być trwałe, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia. Nie mogą tracić swoich właściwości, odbarwiać się i zbyt łatwo niszczyć. W produkty  wysokiej jakości warto inwestować, bo podnoszą wartość nieruchomości przeznaczonej na wynajem, są uniwersalne i praktyczne, a do tego w parze z ich jakością idzie estetyka.

  Dom przynoszący dochód pasywny

  Nieruchomość, która stoi pusta i trudno ją sprzedać, z każdym rokiem wymaga coraz więcej nakładów finansowych. Wynajmując dom, który z różnych powodów jeszcze nie znalazł się w rękach nowych właścicieli, można zapewnić sobie dochód pasywny. Wystarczy odpowiednio sformułowana umowa między najemcami a wynajmującym, ciekawie, ale uniwersalnie zaaranżowane pomieszczenia oraz zadbany ogród, by zainteresować szerokie grono potencjalnych klientów. Taki dom może być gratką nie tylko dla rodzin czy grupy znajomych. Zainwestujmy w detale, a jego wartość szybko się podniesie i dom zacznie przynosić niemałe zyski.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *