Menu
 • Menu

  Głowica termostatyczna – tradycyjna czy bezprzewodowa?

  Głowica termostatyczna to obowiązkowy element każdego grzejnika. Jej funkcjonalność pozwala na zabezpieczenie mieszkania przed przemarzaniem, pozwala kontrolować i regulować poziom ciepła oraz zużycia energii. Dzięki niej możemy również zarządzać energią w mieszkaniu poprzez włączanie i wyłączanie dopływy energii. Najpopularniejszą formą głowic termostatycznych są głowice manualne, montowane bezpośrednio do grzejników. Na rynku jednak pojawiają się coraz nowocześniejsze urządzenia sterowane elektronicznie i bezprzewodowo. Jaką głowicę wybrać?

  Bezprzewodowa głowica termostatyczna

  Taka inteligentna i nowoczesna głowica termostatyczna – https://www.salus-controls.pl/produkty/trv10rfm-bezprzewodowa-glowica-termostatyczna-zigbee-m30x1-5-2xa może być idealnym zamiennikiem dla tradycyjnej, manualnej głowicy. Głowice tego typu dzięki niezwykle funkcjonalnemu oprogramowaniu i systemowi gwarantuje jak najbardziej optymalne utrzymanie wymaganej temperatury pomieszczenia oraz nie dopuszcza do przegrzewania pomieszczeń. Przekłada się to oczywiście bezpośrednio na nakłady finansowe, które zmniejszyć się mogą docelowo nawet o 30%.

  Dodatkowe korzyści względem standardowej głowicy

  Przeznaczenie głowicy bezprzewodowej nie różni się od przeznaczenia tradycyjnej głowicy. Posiada ona jednak szereg dodatkowych korzyści, do których należą między innymi: stała kontrola i sygnalizacja stanu pracy urządzenia za pomocą sygnalizacji diodą LED, funkcja wykrywania otwartych okien, możliwość zdalnego i elektronicznego sterowania pracą głowicy.  Urządzenie powinno zostać odpowiednio zsynchronizowane z regulatorem i jednostką sterującą. Możliwe jest również sterowanie kotłem ciepła za pomocą takiej głowicy czy też włączenie funkcji chroniącej przed kradzieżą. Wybór bezprzewodowej głowicy elektrostatycznej to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę, komfort i chęć korzystania z najnowszych rozwiązań. Wybór takiej głowicy, z szeregiem dodatkowych funkcjonalności pozwoli w pełni wykorzystać potencjał urządzenia, precyzyjnie zarządzając temperaturą w domu oraz oszczędzając nakłady finansowe oraz energetyczne w trosce o środowisko i klimat.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *