Menu

Menu

Folia w płynie – skuteczna izolacja od wilgoci

Właściwie przeprowadzony remont łazienki oraz innych pomieszczeń, w których na co dzień używana jest woda musi opierać się na sprawdzonych i wysokiej klasy materiałach, które w połączeniu z fachowością zagwarantują bezpieczeństwo przed zawilgoceniem ścian i ich destrukcją.

Folia w płynie

Współczesne technologie pozwalają na wyeliminowanie zagrożeń wynikających z nieprawidłowo wykonanej izolacji, a ponadto ułatwiają całą pracę. Folia w płynie należy do grupy materiałów nowej generacji, które wyróżniają się prostotą zastosowania przy jednocześnie wysokiej skuteczności.

Folia w płynie – co to za materiał?

Folia w płynie jest materiałem jednoskładnikowym, wyprodukowanym na bazie żywic syntetycznych, który po położeniu na powierzchnię i zaschnięciu zyskuje właściwości izolacyjne. Z powodzeniem jest stosowana przez profesjonalistów i uznawana za jeden z najlepszych sposób na zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia ścian i podłóg przed działaniem wilgoci. Należy podkreślić, że jest ona produkowana przez czołowych producentów w branży, a nad jej recepturą pochylali się uznani inżynierowie.

Zastosowanie współczesnej technologii laboratoryjnej sprawiło, że folia w płynie jest odpowiednia do wielu powierzchni – począwszy od już wspomnianych ścian w łazienkach czy kuchniach, poprzez podłogi. Można nią pokryć :

  • płyty gipsowo-kartonowe
  • płyty wiórowe
  • beton
  • tynk cementowo-wapienny
  • tynk cementowy,
  • pustaki ceramiczne
  • bloczki gipsowe
  • beton komórkowy

Co prawda folii w płynie nie stosuje się na drewno, ale z powodzeniem tworzy ona warstwę izolacyjną pod drewniane podłogi. Jest to produkt rekomendowany do stworzenia hydroizolacji. Dodatkowym plusem materiału jest fakt, że nie wymaga on wielu zabiegów przygotowawczych. Sprzedawany w poręcznych pojemnikach jest natychmiast gotowy do użycia – folię wystarczy przemieszać i postępować zgodnie z zaleceniami producenta, by stworzyć perfekcyjną powłokę izolacyjną. Do jej nałożenia wystarczą proste akcesoria tj. wałek lub pędzel oraz kuweta. Należy pamiętać, że folia w płynie nie jest odporna na uszkodzenia, stąd nie może stanowić samodzielnej ochrony powierzchni – konieczne jest położenie np. płytek ceramicznych.

 Folia w płynie w praktycznym zastosowaniu

Dla wielu folia w płynie jest pojęciem nowym, stąd warto dowiedzieć się jak pracować przy jej użyciu i jak wybrać dobrej klasy materiał. Zacznijmy więc od wyboru folii. Oczekując najlepszych efektów należy wybrać materiał stosowany i rekomendowany przez specjalistów. Dobrym przykładem jest folia w płynie na Jumbo-shop.pl , która jest produktem wysokowydajnym o wysokiej trwałości oraz skuteczności. Jej prawidłowa aplikacja zapewnia izolację przez wiele lat, a tym samym ochronę przed grzybem, wilgocią i uszkodzeniami ścian i podłóg.

Wśród wielu atutów, którymi charakteryzuje się wskazany przez nas produkt wyróżniającym jest możliwość łączenia folii w płynie z innymi materiałami izolacyjnymi, zgodnymi z przyjętą przez inwestora technologią. Może być ona wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń – tym samym jest produktem o szerokim spectrum zastosowania i uniwersalności.

Z praktycznego punktu widzenia koniecznie należy przestrzegać wskazówek producenta, dzięki temu folia zostanie odpowiednio nałożona i będzie wykazywała wszystkie deklarowane właściwości. Dla zwiększenia efektu warto wykonać aplikację materiału dwukrotnie i absolutnie zachować odstęp czasowy potrzebny na wyschnięcie folii. Dobrze, jeśli zachowana zostaje zasada nakładania folii w płynie ” na krzyż” -a więc najpierw poziomo, później pionowo – oprócz niekwestionowanej dokładności, zyskuje się także zdecydowanie silniejszą powłokę.

Czy warto zastosować folię w płynie?

Szukając rozwiązań, które pozwolą przeprowadzić prace izolacyjne nie tylko szybko, ale przede wszystkim solidnie folia w płynie jest jedynym materiałem na rynku, który gwarantuje skuteczność i satysfakcję na lata. Nie ma już konieczności zaopatrywania się w szereg innych produktów izolacyjnych – co jest dodatkowym plusem – a oprócz tego czas przeprowadzenia tego etapu prac remontowych zostaje skrócony do minimum.

autor: Natalia Buchta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.