Menu

Menu

Epson otwiera Muzeum Epson w Suwie z okazji 80-lecia działalności firmy

Obchodząca w tym roku 80-lecie istnienia firma Seiko Epson Corporation otworzyła w swojej japońskiej centrali w Suwa, w prefekturze Nagano, muzeum poświęcone swojej historii.

Suwa, Muzeum Epson

Muzeum Epson w Suwa

Placówka składa się z dwóch części: odnowionego Muzeum Monozukuri i całkiem nowej Izby Pamięci. Odwiedzający będą mogli poznać rozwój firmy Epson i zobaczyć jej dawne produkty. Izba Pamięci znajduje się w dawnym budynku administracji. Jego budowę ukończono w październiku 1945 r. Od dziś ten zabytkowy budynek, który przeszedł niedawno renowację, jest dostępny dla zwiedzających.

W maju 1942 r. założono firmę Daiwa Kogyo Ltd. − poprzedniczkę Epson. W ciągu kolejnych 8 dekad firma ewoluowała, w DNA marki nieustanie mając innowacje. Głównym motorem rozwoju firmy było udoskonalenie mikroinżynierii i procesów precyzyjnego wytwarzania, początkowo rozwijanych na potrzeby produkcji zegarków, oraz ich wdrażanie w innych obszarach działalności.

Po odnowieniu oryginalnego budynku administracyjnego z początkowego okresu istnienia otwarto go na nowo jako Izbę Pamięci. Zwiedzający będą mogli tu cofnąć się w czasie i poznać historię produktów z minionej epoki.

Wystawy w Izbie Pamięci dotyczą okresu do lat 70. XX w., czyli czasów, gdy budynek był użytkowany. Od technologii i rozwiązań stosowanych w zegarkach mechanicznych, poprzez pierwszy na świecie kwarcowy zegarek, po kompaktową drukarkę cyfrową EP-101, od której pochodzi nazwa marki Epson, zwiedzający otrzymają pełną retrospekcję wydajnych, kompaktowych i precyzyjnych technologii rozwijanych przez Epson od początku istnienia firmy.

Muzeum Epson w Suwa

Goście Muzeum Epson w Suwa mogą zwiedzić zarówno Muzeum Monozukuri, jak i Izbę Pamięci. Jednocześnie powstała specjalna strona internetowa, poświęcona 80-leciu firmy. Będzie można na niej śledzić filozofię i historię Epson od momentu założenia firmy: https://80th.epson.com/en.

Przez ostatnie 80 lat Epson niestrudzenie stawiał sobie nowe wyzwania i rozwijał kreatywność. Firma wciąż angażuje się w rozwiązywanie problemów społecznych poprzez dążenie do zrównoważonego rozwoju i wspieranie społeczności lokalnych.

Suwa, Muzeum Epson

Zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.